Sfertul trei a fost decisiv în succesul obținut de CSM CSU Oradea pe terenul lui Dinamo

Doneaza sange pregatit, informat si fara batai de cap!

CSM CSU Oradea a debutat cu dreptul în noua ediție de campionat reușind să câștige partida disputată la București cu Dinamo. Orădenii au avut de furcă în primele două sferturi dar și-au revenit (în sfertul trei) și au obținut o victorie oarecum facilă: 61-77

Dinamo a început curajos și a încheiat primul sfert cu avantaj de o posesie. Lucrurile nu s-au schimbat în bine nici în sfertul secund iar alb-roșii au intrat la vestiare cu un avantaj de trei puncte: 40-37. Diferența s-a făcut în sfertul trei când vicecampioana în exercițiu a zburdat pe teren. 17 puncte (25-8) și final lejer pentru trupa lui Achim care va juca primul meci de acasă marți, de la ora 20:00, cu CSM Tg. Jiu. De la Dinamo s-au remarcat Clanton cu 20 de puncte și Miljenovici (16) în timp ce de la orădeni principalul marcator a fost Garlon Green (16) secundat de Holt și Gavrilovici, ambii cu câte 15 puncte.

Dinamo – CSM CSU Oradea 61-77 (23-21; 17-16, 8-25, 13-15)

sursa foto: facebook.com/csm oradea