Meciul: CAO – CSM Satu Mare nu se mai dispută; Orădenii vor urca pe locul 3!

Aconalex Oradea

Meciul dintre Club Atletic Oradea 1910 și CSM Satu Mare, care trebuia să se dispute miercuri, 28 octombrie 2020, de la ora 15:00, pe Stadionul Iuliu Bodola, NU SE VA MAI DISPUTĂ. Atât FRF cât și CSM Satu Mare au informat, oficial clubul orădean că partida este în imposibilitatea de a se mai disputa.

Jocul, în fapt o revanșă după ”barajul” de la Zalău, trebuia să se dispute inițial pe data de 10 octombrie. Partida a fost amânată chiar în dimineața zilei respective, după ce oaspeții avuseseră un caz pozitiv, iar DSP Satu Mare refuzase să-și dea acordul pentru disputarea acestei partide. Reprogramată pentru 28 octombrie, doar că la testarea de săptămâna trecută nu mai puțin de 10 jucători și antrenori au fost depistați cu COVID-19, astfel că DSP Satu Mare a declarat CSM Satu Mare „focar de COVID-19”, toți angajații intrând în izolare până în ziua de 5 noiembrie 2020.

În consecință meciul nu se va disputa, partida va fi omologată cu 3-0 pentru orădeni care, cu 11 puncte urcă pe locul 3 al clasamentului. Orădenii pot lega victoriile pentru că sâmbătă, 31 octombrie vor juca, pe teren propriu, în compania altei echipe pe care a întâlnit-o la baraj, Someșul Dej.

LIGA 3. Seria 10.

Baza sportiva Tineretului
1SCM Zalău651016516
2Minaur Baia Mare550016415
3CAO 1910 Oradea7322131111
4Sportul Șimleu Silvaniei7322131511
5Someșul Dej730410119
6CSC Sânmartin6222778
7Gloria Bistrița722311158
8CSM Satu Mare62049106
9Progresul Șomcuta Mare71249155
10Luceafărul Oradea60154151

REZULTATE. MARCATORI

Etapa 7

CAO – CSC Sânmartin 1-0 (Raul Ardelean 82)

Someşul Dej –Şomcuta Mare 2-0 (Maxin 58, Dobre 80)

Zalău –Şimleu 4-2 (Stanciu 17, Culda 30, 38, Duma 75/ Neaga 24, Leitan 27)

Minaur – Gloria 2-1 (Lupu 38, Donca 47 / Curtuiuș 53)

Luceafărul Oradea – CSM Satu Mare, reprogramat 4 noiembrie, 14:00

Etapa 6

Gloria Bistrița– SCM Zalău 0-4 (Petra 45, 49, Patca 56ag, Forna 90+4)

Şimleu Silvaniei – Luceafărul 2-1 (G. Pop 4, Mansour 24 /S. Ban 48

CSM Satu Mare – Someşul Dej 0-1 (Tincău 64ag)

Şomcuta – CAO 2-4 (Balmoș 31p, Bușică 56/Panti 41, Lezeu 50, Letan 58p, Dobrescu 90)

CSC Sânmartin – Minaur Baia Mare, reprogramat

ETAPA 5

Progresul Şomcuţa Mare – CSC Sânmartin 1-1 (Illes 90+5/Pintea 30)

Luceafărul Oradea – FC Gloria Bistrița 0-0

Dej – Şimleu 2-3 (Dobrea 14, Colţa 57/Luigi Pop 3, Contraş 90+1, Leitan 90+3p)

CAO Oradea – CSM Satu Mare 3-0 (la masa verde)

SCM Zalău – Minaur Baia Mare (amânat)

ETAPA 4

CSC Sânmartin – SCM Zalău 1-2 (Baciu 89/Onicaș 80, Duma 86)

Sportul Șimleu – CAO 1-1 (Letian 27/Letan 22p)

Minaur– Luceafărul 5-1 (Serediuc 2, 32, Donca 82, V. Pop 90, Berindea 90+2 /Gheban 14)

Gloria – Dej 5-3 (Curtuiuș 5, 64, Nalați 13p, Meșter (33), Vărărean 46/ Butta 22, Maxin 31, Brumă 50

Satu Mare –Şomcuta 4-1 (Cadar 15, 51, Barth 27 Chitaș 49/Nemeș 68)

ETAPA 3

Şomcuta Mare –Şimleu 4-1 (/Nemeș 2, 46, Lang 43,  Lazar 83/Leitan71)

CAO  – Bistrița 2-3 (Ardelean 61, Lezeu 83 / Stoianof 47, Nalați 50, 90+4)

Someşul Dej – Minaur Baia Mare 0-2 (Vasile Pop 27, Groza 90+4)

Luceafărul – SCM Zalău 1-4 (Gunie 9/Jalbă 60, Onicaş 75, Istrate 90+1, Logon 90+4p)

Satu Mare – Sânmartin 0-1 (Ionuț Ban 60)

ETAPA 2

Sânmartin – Luceafărul 2-1 (Sergiu Pop 25, 90+1p/Marius Balogh 11)

Zalău –Dej 1-0 (R. Stanciu 51p)

Minaur– CAO 4-1 (Minteuan 6, Nistor 16, Serediuc 51, Vasile Pop 60 /Marius Hosu 40)

Gloria  – Şomcuta Mare 0-0

Şimleu– Satu Mare 2-1 (Guiti 45, R Pop 84 /Zsiga 38)

ETAPA 1

Şimleu –Sânmartin 2-2 (Guiti 10, Neaga 78/Dardai 22, S. Pop 68p)

Satu Mare – Gloria 4-2 (Ziman 49, 76, Chitaş 65p, Barth 73 /Boboci 25,  Meșter 85

Şomcuta Mare – Minaur 1-3 (Nemeș 71 / C. Stanciu 15, V. Pop 38, 61p)

CAO – SCM Zalău 1-1 (Hosu 53 / R. Stanciu 35p)

Dej – Luceafărul 2-0 (Colţa 61, Dobrea 72)

Din aceeași categorie