Luceafărul și-a păstrat locul în Liga 3; VEZI AICI rezultatele partidelor de baraj

Patiseria Rustic Salonta

După 1-1 în meciul tur, Luceafărul Oradea a învins pe Rapid Jibou, cu 6-3, în manșa retur. Echipa lui Ciprian Dianu și-a păstrat locul în al treilea eșalon fotbalistic. Zarurile fuseseră aruncate până la pauză întrucât Luceafărul a condus după 45 de minute cu 3-0 prin golurile marcate de Ștefan Meșter 14 și dubla lui Alexandru Jurcuț 21, 25. Golgheterul Jiboului, Pavel, a redus din diferență imediat după pauză (3-1) însă Vinicius Leite 61 și Darius Gheban 65 au ridicat proporțiile scorului la 5-1. Rapid Jibou a reușit și ea o o dublă, cea a lui Kallai 75, 78. În minutul 88 Daniel Lăsconi a închis setul, meciul și barajul: 6-3.