Liga3; Seria 10: Cinci meciuri; cinci victorii ale gazdelor; Oaspeții n-au marcat!

Trimite CRED prin SMS la 8844

Niciun gol n-au marcat oaspeții în cele cinci jocuri ale etapei 12 din Liga 3, Seria 10. Mai mult, n-au luat niciun punct. Satu Mare a produs o semi-surpriză câștigând în fața echipei secunde a campioanei CFR printr-un gol marcat chiar la prima fază de poartă; Derby-ul Sălajului disputat pe ”Măgura”, a fost câștigat de Șimleu, fără drept de apel. Iar cele trei fugare din fruntea ierarhie: Minaur, Lotus și CAO au ”rupt” clasamentul obținând victorii clare.

LIGA 3. SERIA 10. Etapa 12

CSM Satu Mare – CFR Cluj 2  1-0

(Zsiga 2)

CA Oradea – Someşul Dej  2-0

(Cosmin Letan 13pen, Raul Ardelean 85)

Lotus Băile Felix – Luceafărul Oradea  4-0

(Mădălin Popa 2, Codoban 52, Cătălin Tutuță 62, Adi Popa 81)

Minaur Baia Mare – Progresul Şomcuta Mare 4-0

(Chinde 5, 29, 38, Batchabi 27)

Sportul Şimleu Silvaniei – SCM Zalău  2-0

(Vaida 31, Mansour 33)

CLASAMENT

1Minaur12912411528
2Lotus Băile Felix12822301126
3CA Oradea12822261626
4Someșul Dej12714281822
5SCM Zalău12606292218
6Sportul Șimleu12444141316
7CFR 2 Cluj12426141714
8Progresul12336183012
9CSM Satu Mare1222815298
10Luceafărul1201104481

Din aceeași categorie