LIGA 3; SERIA 10: Lotus e lider, CAO e pe podium iar Luceafărul preia lanterna roșie

Patiseria Rustic Salonta

În runda în care Bihorul a preluat șefia clasamentului prin Lotus Băile Felix, Luceafărul Oradea a luat în primire lanterna roșie, fiind învinsă, pe propriul teren de sigura echipă care nu avea niciun punct după șase etape: CSM Satu Mare. Sătmărenii aveau 2-0 în momentul în care Țârlea a transformat un penalty și a readus-o pe Luceafărul în joc. Însă, din păcate pentru orădeni, au mai încasat două goluri în final iar oaspeții au obținut primele puncte. Deocamdată nu e o dramă. Sunt trei echipe sărace în puncte: Satu Mare, Șomcuta Mare și Luceafărul doar că aceste jocuri directe ar trebui câștigate.

*SCM Zalău s-a salvat în minutul 90+4 în disputa cu echipa secundă a campioanei CFR Cluj grație reușite fostului stelist Mihai Onicaș.

*Someșul Dej a fost egalată de două ori la Șomcuta Mare însă Raul Cristea a marcat golul victoriei cu cinci minute înainte de final.