LIGA 3: Schimbare de lider în Seria 10; VEZI AICI clasamentul, toate rezultatele și marcatorii

Patiseria Rustic Salonta

SCM Zalău a preluat șefia de lider al Seriei 10 din Liga 3 în urma succesului neașteptat de reconfortant: 4-0 în deplasare, cu Gloria Bistrița. Minaur Baia Mare are punctaj maxim însă are probleme mai mari cu pandemia decât cu adversarii. Două jocuri reprogramate plus un alt meci, cel din cupă, pierdut la masa verde tot din cauza cazurilor de COVID 19.

Surpriza se poate numi Sportul Șimleu Sulvaniei, care a urcat pe podium în urma victoriei cu Luceafărul.

CAO a obținut primul succes din istorie în Liga 3 și are un program cu trei jocuri, consecutive, pe teren propriu.

CSC Sânmaertin și-a păstrat locul 4 fără să joace. A fost depășită de Șimleu dar a depășit, la golaveraj, Bistrița.

Doneaza sange pregatit, informat si fara batai de cap!

Etapa 6

Gloria Bistrița– SCM Zalău 0-4 (Petra 45, 49, Patca 56ag, Forna 90+4)

Şimleu Silvaniei – Luceafărul 2-1 (G. Pop 4, Mansour 24 /S. Ban 48

CSM Satu Mare – Someşul Dej 0-1 (Tincău 64ag)

Şomcuta – CAO 2-4 (Balmoș 31p, Bușică 56/Panti 41, Lezeu 50, Letan 58p, Dobrescu 90)

CSC Sânmartin – Minaur Baia Mare, reprogramat

LIGA 3. Seria 10.

1SCM Zalău541012313
2Minaur Baia Mare440014312
3Sportul Șimleu Silvaniei6321111111
4SCS Sânmartin5221768
5Gloria Bistrița622210138
6CSM Satu Mare4202966
7Someșul Dej62048116
8CAO 1910 Oradea51229115
9Progresul Șomcuta Mare61239135
10Luceafărul Oradea60154151

REZULTATE. MARCATORI

Etapa 6

Gloria Bistrița– SCM Zalău 0-4 (Petra 45, 49, Patca 56ag, Forna 90+4)

Şimleu Silvaniei – Luceafărul 2-1 (G. Pop 4, Mansour 24 /S. Ban 48

CSM Satu Mare – Someşul Dej 0-1 (Tincău 64ag)

Şomcuta – CAO 2-4 (Balmoș 31p, Bușică 56/Panti 41, Lezeu 50, Letan 58p, Dobrescu 90)

CSC Sânmartin – Minaur Baia Mare, reprogramat

ETAPA 5

Progresul Şomcuţa Mare – CSC Sânmartin 1-1 (Illes 90+5/Pintea 30)

Luceafărul Oradea – FC Gloria Bistrița 0-0

Dej – Şimleu 2-3 (Dobrea 14, Colţa 57/Luigi Pop 3, Contraş 90+1, Leitan 90+3p)

CAO Oradea – CSM Satu Mare (reprogramat)

SCM Zalău – Minaur Baia Mare (reprogramat)

ETAPA 4

CSC Sânmartin – SCM Zalău 1-2 (Baciu 89/Onicaș 80, Duma 86)

Sportul Șimleu – CAO 1-1 (Letian 27/Letan 22p)

Minaur– Luceafărul 5-1 (Serediuc 2, 32, Donca 82, V. Pop 90, Berindea 90+2 /Gheban 14)

Gloria – Dej 5-3 (Curtuiuș 5, 64, Nalați 13p, Meșter (33), Vărărean 46/ Butta 22, Maxin 31, Brumă 50

Satu Mare –Şomcuta 4-1 (Cadar 15, 51, Barth 27 Chitaș 49/Nemeș 68)

ETAPA 3

Şomcuta Mare –Şimleu 4-1 (/Nemeș 2, 46, Lang 43,  Lazar 83/Leitan71)

CAO  – Bistrița 2-3 (Ardelean 61, Lezeu 83 / Stoianof 47, Nalați 50, 90+4)

Someşul Dej – Minaur Baia Mare 0-2 (Vasile Pop 27, Groza 90+4)

Luceafărul – SCM Zalău 1-4 (Gunie 9/Jalbă 60, Onicaş 75, Istrate 90+1, Logon 90+4p)

Satu Mare – Sânmartin 0-1 (Ionuț Ban 60)

ETAPA 2

Sânmartin – Luceafărul 2-1 (Sergiu Pop 25, 90+1p/Marius Balogh 11)

Zalău –Dej 1-0 (R. Stanciu 51p)

Minaur– CAO 4-1 (Minteuan 6, Nistor 16, Serediuc 51, Vasile Pop 60 /Marius Hosu 40)

Gloria  – Şomcuta Mare 0-0

Şimleu– Satu Mare 2-1 (Guiti 45, R Pop 84 /Zsiga 38)

ETAPA 1

Şimleu –Sânmartin 2-2 (Guiti 10, Neaga 78/Dardai 22, S. Pop 68p)

Satu Mare – Gloria 4-2 (Ziman 49, 76, Chitaş 65p, Barth 73 /Boboci 25,  Meșter 85

Şomcuta Mare – Minaur 1-3 (Nemeș 71 / C. Stanciu 15, V. Pop 38, 61p)

CAO – SCM Zalău 1-1 (Hosu 53 / R. Stanciu 35p)

Dej – Luceafărul 2-0 (Colţa 61, Dobrea 72)

Din aceeași categorie