HANDBAL F: Orădencele au ”chinuit” prima clasată până în ultima secundă!

Doneaza sange pregatit, informat si fara batai de cap!

CSU Oradea a întâlnit, în ultima etapă a turneului de la Tg Jiu, tocmai echipa gazdă: CSM Tg. Jiu, într-un meci transmis de FRH Tv. Partida s-a încheiat cu scorul de 27-25 în favoarea liderului invincibil, CSM Tg Jiu însă rezultatul a fost decis de prestația din ultimele cinci minute.

Gazdele porneau clar favorite fie atât datorită terenului propriu cât și grație faptului că n-au cedat niciun punct în actuala ediție de campionat. Mai mult, în tur, gorjencele s-au impus la o diferență de 15 goluri. Prima repriză a aparținut clar echipei din Tg. Jiu care a încheiat cu un avantaj consistent pe tabelă: 16-11. Orădencele au început furibund partea secundă și s-au apropiat la un gol: 16-15, 20-19. Mai erau exact 5 minute iar scorul: 24-23. Echipa antrenată de Sebi Tudor a jucat excelent (25-24). O aruncare de la 7 metri, transformată de gazde, cu două minute înainte de final a dus scorul la 26-24. Gazdele s-au desprins în ultimul minut la 27-24 dar golul meciului l-a reușit tot Oradea, în extra-time, prin Boldor, care a transformat o aruncare de la 9 metri cu zidul în față! Scor final CSM Tg, Jiu – CSU Oradea 27-25.