VEZI AICI: Rezultatele primei etape din barajul de promovare în Liga 3!

Aconalex Oradea

Sâmbătă, 1 august s-au disputat primele partide din grupele de baraj pentru promovarea în Liga 3. Pentru bihoreni, cel mai important meci s-a disputat la Zalău, între adversarele lui CAO 1910 Oradea în grupa de baraj, Someșul Dej și CSM Satu Mare. Partida s-a încheiat la egalitate: 0-0, dejenii reușind să câștige (5-3) la lovituri de departajare,rezultat care va conta doar în cazul egalității de puncte. Vă prezentăm rezultatele consemnate și programul partidelor de baraj.

Regiunea 1 – Grupa A – Stadion Municipal (Vaslui)

CS Unirea Mircești (IS) – ACS Bradu Borca (NT) – 1-8

CSO Siretul Dolhasca (SV) – CS Unirea Mircești (IS) – 5 august

SC Rozsdas Service SRL

ACS Bradu Borca (NT) – CSO Siretul Dolhasca (SV) – 9 august

Regiunea 1 – Grupa B – Stadion CFR (Pașcani)

CS Sporting Juniorul Vaslui (VS) –  CS Dante Botoșani (BT) – 1-2

AFCS Viitorul Curița (BC) – CS Sporting Juniorul Vaslui (VS) – 5 august

CS Dante Botoșani (BT) – AFCS Viitorul Curița (BC) – 9 august

Regiunea 2 – Grupa A – Stadion Municipal (Zalău)

CSM Satu Mare (SM) – ACS FC Someșul Dej (CJ) – 0-0 (3-5 la penalty-uri, rezultat care va conta doar la egalitate de puncte la finalul mini-grupei).

ACS CAO 1910 Oradea (BH) – CSM Satu Mare (SM) – 5 august

ACS FC Someșul Dej (CJ)- ACS CAO 1910 Oradea (BH) – 9 august

Regiunea 2 – Grupa B – Stadion Olimpia (Satu Mare)

Progresul Șomcuta Mare (MM) – CS Sportul 2007 Șimleu Silvaniei (SJ) – 9 august

Județul Bistrița-Năsăud nu are reprezentantă.

Regiunea 3 – Grupa A – Stadion Tineretului (Brașov)

ACS Sepsi OSK Sfântul Gheorghe II (CV) – CS Unirea Ungheni 2018 (MS) – 0-2

CS Măgura Cisnădie (SB) – ACS Sepsi OSK Sfântul Gheorghe II (CV) – 5 august

CS Unirea Ungheni 2018 (MS) – CS Măgura Cisnădie (SB) – 9 august

Regiunea 3 – Grupa B – Stadion Central (Ungheni)

CSM Corona Brașov (BV) –  CS Gheorgheni (HR) – 16-0

CS Ocna Mureș (AB) – CSM Corona Brașov (BV) – 5 august

CS Gheorgheni (HR) – CS Ocna Mureș (AB) – 9 august

Regiunea 4 – Grupa A – Stadion Michael Klein (Hunedoara)

CS Victoria Zăbrani (AR) – ACS Progresul Ezeriș (CS) – 1-1 (1-2 la penalty-uri, rezultat care va conta doar la egalitate de puncte la finalul mini-grupei).

ACS Știința Turceni (GJ) – CS Victoria Zăbrani (AR) – 5 august

ACS Progresul Ezeriș (CS) – ACS Știința Turceni (GJ) – 9 august

Regiunea 4 – Grupa B – Stadion Voința (Lupac)

CS Avântul Periam (TM) – CSM Jiul Petroșani (HD) – 9 august

Județul Mehedinți nu are reprezentantă.

Regiunea 5 – Grupa A – Stadion Municipal (Râmnicu Vâlcea)

ACS Unirea Tricolor Dăbuleni (DJ) – ACS Voința Budeasa (AG) – 0-4

ACS Roberto Ziduri (DB) – ACS Unirea Tricolor Dăbuleni (DJ) – 5 august

ACS Voința Budeasa (AG) – ACS Roberto Ziduri (DB) – 9 august

Regiunea 5 – Grupa B – Stadion Comunal (Valea Ursului)

CSO Petrolul Potcoava (OT) – ACS Minerul Costești (VL) – nu s-a disputat.

Județul Teleorman nu are reprezentantă.

Regiunea 6 – Grupa A – Stadion Gloria (Buzău)

ACSM Oltenița (CL) – ACS Viitorul Domnești (IF) – 1-0

CSO Plopeni (PH) – ACSM Oltenița (CL) – 5 august

ACS Viitorul Domnești (IF) – CSO Plopeni (PH) – 9 august

Regiunea 6 – Grupa B – Stadion Vasile Enache (Modelu)

CSA Steaua București (B) – CS Argeșul Mihăilești 2009 (GR) – 8-1

AS FC Bărăganul Ciulnița (IL) – CSA Steaua București (B) – 5 august

CS Argeșul Mihăilești 2009 (GR) – AS FC Bărăganul Ciulnița (IL) – 9 august

Regiunea 7 – Grupa A – Stadion Muncipal (Râmnicu Sărat)

CSL Victoria Gugești (VN) – CS Avântul Valea Mărului (GL) – 1-2

ACS Sportul Chișcani (BR) – CSL Victoria Gugești (VN) – 5 august

CS Avântul Valea Mărului (GL) – ACS Sportul Chișcani (BR) – 9 august

Regiunea 7 Grupa B – Stadion Oțelul (Galați)

CS Gloria Albești (CT)  – CSM Râmnicu Sărat (BZ) – 0-0 (4-3 la penalty-uri).

Județul Tulcea nu are reprezentantă.

sursa foto: turdanews.net

Din aceeași categorie