VEZI AICI: Rezultatele etapei a doua din mini-grupele de baraj pentru Liga 3; Steaua și Corona au promovat

Diego Sky SRL

Miercuri, 5 august, au fost programate partidele etapei secunde din mini-grupele de baraj pentru promovarea în Liga 3. După rezultatele consemnate avem patru echipe promovate în Liga 3. După Potcoava din Olt și Gloria Albești din Constanța, Steaua și Corona Brașov și-au asigurat prezența în Liga 3. Urmează duminică, 9 august, finalele pentru celelalte 10 locuri 1 în aceste mini-grupe. Iată rezultatele de până acum.

REZULTATELE PARTIDELOR DIN MINI-GRUPELE DE BARAJ

Regiunea 1

Grupa A – Stadion Municipal (Vaslui)

SC Rozsdas Service SRL

CS Unirea Mircești (IS) – ACS Bradu Borca (NT) 1-8

CSO Siretul Dolhasca (SV) – CS Unirea Mircești (IS) 1-1 (0-0), 3-2 la penalty-uri

ACS Bradu Borca (NT) – CSO Siretul Dolhasca (SV) – 9 august

Grupa B – Stadion CFR (Pașcani)

CS Sporting Juniorul Vaslui (VS) –  CS Dante Botoșani (BT) 1-2

Viitorul Curița (BC) – CS Sporting Juniorul Vaslui (VS) 0-3

CS Dante Botoșani (BT) – AFCS Viitorul Curița (BC) – 9 august

Regiunea 2

Grupa A – Stadion Municipal (Zalău)

CSM Satu Mare (SM) – ACS FC Someșul Dej (CJ) 0-0 (3-5 la penalty-uri)

CAO 1910 Oradea (BH) – CSM Satu Mare (SM) 1-3

FC Someșul Dej (CJ)- CAO 1910 Oradea (BH) – 9 august

Grupa B – Stadion Olimpia (Satu Mare)

Progresul Șomcuta Mare (MM) – CS Sportul 2007 Șimleu Silvaniei (SJ) – 9 august

Județul Bistrița-Năsăud nu are reprezentantă.

Regiunea 3

Grupa A – Stadion Tineretului (Brașov)

Sepsi OSK Sfântul Gheorghe II (CV) – Unirea Ungheni 2018 (MS) 0-2

Măgura Cisnădie (SB) – Sepsi OSK Sfântul Gheorghe II (CV) 4-0

CS Unirea Ungheni 2018 (MS) – CS Măgura Cisnădie (SB) – 9 august

Grupa B – Stadion Central (Ungheni)

CSM Corona Brașov (BV) –  CS Gheorgheni (HR) 16-0

CS Ocna Mureș (AB) – CSM Corona Brașov (BV) 0-5

CS Gheorgheni (HR) – CS Ocna Mureș (AB) – 9 august

Regiunea 4

Grupa A – Stadion Michael Klein (Hunedoara)

Victoria Zăbrani (AR) –Progresul Ezeriș (CS) 1-1 (1-2 la penalty-uri)

Știința Turceni (GJ) –Victoria Zăbrani (AR) 3-1

Progresul Ezeriș (CS) –Știința Turceni (GJ) – 9 august

Grupa B – Stadion Voința (Lupac)

Avântul Periam (TM) –Jiul Petroșani (HD) – 9 august

Județul Mehedinți nu are reprezentantă.

Regiunea 5

Grupa A – Stadion Municipal (Râmnicu Vâlcea)

Unirea Tricolor Dăbuleni (DJ) –Voința Budeasa (AG) 0-4

Roberto Ziduri (DB) –Unirea Tricolor Dăbuleni (DJ) 4-0

Voința Budeasa (AG) –Roberto Ziduri (DB) – 9 august

Grupa B – Stadion Comunal (Valea Ursului)

CSO Petrolul Potcoava (OT) – ACS Minerul Costești (VL) 3–0 nu s-a disputat.

Județul Teleorman nu are reprezentantă.

Regiunea 6

Grupa A – Stadion Gloria (Buzău)

ACSM Oltenița (CL) –Viitorul Domnești (IF) 1-0

CSO Plopeni (PH) – ACSM Oltenița (CL) 2-2 (2-4 la penaltyuri)

Viitorul Domnești (IF) – CSO Plopeni (PH) – 9 august

Grupa B – Stadion Vasile Enache (Modelu)

CSA Steaua București (B) –Argeșul Mihăilești 2009 (GR) 8-1

Bărăganul Ciulnița (IL) – CSA Steaua București (B) 0-6

Argeșul Mihăilești 2009 (GR) –Bărăganul Ciulnița (IL) – 9 august

Regiunea 7

Grupa A – Stadion Municipal (Râmnicu Sărat)

Victoria Gugești (VN) –Avântul Valea Mărului (GL) 1-2

Sportul Chișcani (BR) –Victoria Gugești (VN) 4-3

Avântul Valea Mărului (GL) – Sportul Chișcani (BR) – 9 august

Grupa B – Stadion Oțelul (Galați)

Gloria Albești (CT)  – CSM Râmnicu Sărat (BZ) 0-0 (4-3 la penalty-uri).

Județul Tulcea nu are reprezentantă.

Echipele promovate

Regiunea 1:

Regiunea 2:

Regiunea 3: Corona Brașov (Grupa B)

Regiunea 4:

Regiunea 5: Petrolul Potcoava (Grupa B)

Regiunea 6: CSA Steaua București (Grupa B)

Regiunea 7: Gloria Albești (Grupa B)

(rezultatele de la penalty-uri vor conta doar la egalitate de puncte la finalul mini-grupei).

SURSA FOTO: SPORT.RO

Din aceeași categorie