VEZI AICI cum arată tabloul 16-imilor de finală ale Supercupei la minifotbal

Trimite CRED prin SMS la 8844

Vineri s-au disputat toate partidele din cele 16 grupe ale Supercupei României la minifotbal. Dintre cele 48 de echipe, 32 continuă competiția în 16-imi de finală. Cele 16 echipe eliminate în grupe vor juca pentru un loc la Cupa României. Conform țintarului 16-imile ar arăta astfel, cu precizarea că primele meciuri se vor disputa sâmbătă, 5 iunie, de la ora 10. AEK Oradea va juca primul meci, ora 10, pe terenul 1 al complexului de la Baza Sportivă Tineretului din Oradea în compania echipe Autovip Garden Șimleu.

16-imi de finală

I La Maria și Ion – HDS Drobeta

II Glissando Timi;oara – VLD Trans Baia Mare

Baza sportiva Tineretului

III Reggio Brașov – BNT Cluj

IV Golden Boys Bacău – Coriolan Bacău

V MFC Ploiești – Corvinul Hunedoara

VI AEK Oradea – Autovip Garden

VII Maracana Timișoara – Real Yri Team Iași

VIII Arsenal Constanța – Wembley Baia Mare

IX IEK Deva – FC Buzău

X Nova Vita Tg Mureș – Luceafărul Florești

XI Borussia Hermannstadt – Exclusive Tg. Jiu

XII Luxury Team București – Ajax Dulcissimo

XIII Chedra Tax – FC Sulița

XIV Om la Om București – Luciano Arad

XV La Boltă Alba Iulia – Premiere Arad

XVI Dia Guard Cipricom Zalău – Pro Fotbal Sibiu

SUPERCUPA ROMÂNIEI – FAZA GRUPELOR

GRUPA A

La Maria și Ion – Pretenașii Brăila 7-3

Pro Fotbal Sibiu – Pretenașii Brăila 2-0

La Maria și Ion – Pro Fotbal Sibiu 2-0

1 La Maria și Ion 6pct

2 Pro Fotbal Sibiu 3pct

3 Pretenașii Brăila 0 pct

GRUPA B

Glissando Timișoara – Premiere Arad 1-1 (1-2)

Premiere Arad – Camera de Comerț Reșița 1-1 (2-1)

Glissando Timișoara – Camera de Comerț Reșița 4-0

1 Premiere Arad 4 pct

2 Glissando Timișoara 4pct

3 Camera de Comerț Reșița 1 pct

GRUPA C

Luciano Arad – Gemina Cluj 1-1 (3-1)

Gemina Cluj – Reggio Brașov 1-3

Luciano Arad – Reggio Brașov 1-1 (2-1)

1 Luciano Arad 4pct

2 Reggio Brașov 4pct

3 Gemina Cluj 1pct

GRUPA D

Golden Boys Bacău – Rimini Bistrița 6-1

Rimini Bistrița – AFC Sulița 1-3

AFC Sulița – Golden Boys Bacău 3-7

1 Golden Boys Bacău 6pct

2 AFC Sulița 3pct

3 Rimini Bistrița 0pct

GRUPA E

Ajax Dulicissimo Galați – MFC Ploiești 1-3

MFC Ploiești – Generația 88 Dej 3-0

Ajax Dulcissimo Galați – Generația 88 Dej 3-0

1 MFC Ploiești 6pct

2 Ajax Dulcissimo Galați 3pct

3 Generația 88 Dej 0pct

GRUPA F

AEK Oradea – Spartanii Rm. Vâlcea 5-0

Spartanii Rm. Vâlcea – Exclusive Tg. Jiu 2-2 (2-3)

AEK Oradea – Exclusive Tg. Jiu 5-0

1 AEK ORADEA 6pct

2 Exclusive Tg Jiu 2pct

3 Spartanii Rm. Vâlcea 1 pct

GRUPA G

Raal Bistrița – Maracana Timișoara 2-6

Maracana Timișoara – Luceafărul Florești 0-0 (2-1)

Raal Bistrița – Luceafărul Florești 1-1 (1-2)

1 Maracana Timișoara 5pct

2 Luceafărul Florești 3pct

3 Raal Bistrița 1 pct

GRUPA H

FC Buzău – SGTM Iași 2-0

SGTM Iași – Arsenal Inel 2 Constanța 1-4

FC Buzău – Arsenal Inel 2 Constanța 1-1 (1-2)

1 Arsenal Inel 2 Constanța 5pct

2 FC Buzău 4pct

3 SGTM Iași 0pct

GRUPA I

IEK Deva – Wembley Baia Mare 7-0

Știința Craiova – Wembley Baia Mare 1-2

IEK Deva – Știința Craiova 7-1

1 IEK Deva 6 pct

2 Wembley Baia Mare 3 pct

3 Știința U Craiova 0 pct

GRUPA J

Real Yri Team Iași – City Taxi Deva 1-1 (3-2)

Nova Vita Tg. Mureș – City Taxi Deva 2-1

Real Yri Team Iași – Nova Vita Tg. Mureș 0-0 (2-3)

1 Nova Vita Tg. Mureș 5pct

2 Real Yry Team Iași 3pct

3 City Taxi Deva 1pct

GRUPA K

Borrusia Hermanstadt – Autovip Șimleu 5-0

Lin Ema Alba Iulia – Autovip Garden Șimleu 0-0 (1-2)

Borussia Hermannstadt – Lin Ema Alba Iulia 1-1 (3-2)

1 Borussia Hermannstadt 5 pct

2 Autovip Garden Șimleu 2 pct

3 Lin Ema Alba Iulia 2 pct

GRUPA L

Nurvil Rm. Vâlce – Luxury Team București 2-3

Luxury Team București – Corvinul Hunedoara 4-0

Nurvil Rm. Vâlcea – Corvinul Hunedoara 1-3

1 Luxury Team București 6pct

2 Corvinul Hunedoara 3 pct

3 Nurvil Rm. Vâlcea 0 pct

GRUPA M

Chedra Tax Ploiești – Coriolan Brașov  3-0

Coriolan Brașov – Fiesta Roman 6-2

Chedra Tax Ploiești – Fiesta Roman 6-1

1 Chedra Tax Ploiești 6 pct

2 Coriolan Bacău 3 pct

3 Fiesta Roman 0 pct

GRUPA N

BNT Cluj – Om la Om București 0-1

Om la Om Bucrești – Mustang Forte Târgoviște 2-0

BNT Cluj – Mustang Forte Târgoviște 5-1

1 Om la Om București 6pct

2 BNT Cluj 3 pct

3 Mustang Forte Târgoviște 0 pct

GRUPA O

VLD Trans Baia Mare – Galaxy Brad 4-0

Galaxy Brad – La Boltă Alba Iulia 1-5

VLD Trans Baia Mare – La Boltă Alba Iulia 0-1

1 La Boltă Alba Iulia 6 pct

2 VLD Trans Baia Mare 3 pct

3 Galaxy Brad 0 pct

GRUPA P

Dia Guard Cipricom Zalău – Ares IPA București 5-0

HDS Drobeta – Ares IPA București 4-1

Dia Guard Cipricom Zalău – HDS Drobeta 3-0

1 Dia Guard Cipricom Zalău 6 pct

2 HDS Drobeta 3 pct

3 Ares IPA București 0 pct

Din aceeași categorie