Surprize, surprize în Liga 1 de minifotbal Bihor! Turul se apropie de final

Gazon sintetic

O etapă și câteva restanțe au mai rămas de jucat din turul sezonului regulat al Ligii 1 din cadrul Campionatului Județean de Minifotbal Bihor. Un tur mai animat ca niciodată și plin de surprize.

Una dintre ele a fost consemnată miercuri seara, când vicecampioana Europei, AEK Oradea a încheiat la egalitate: 1-1 cu Vulturii Beiuș. Mai mult, beiușenii și-au adjudecat punctul bonus câștigând la loviturile de departajare cu 3-2. În etapele scurse până acum am avut parte și de multe goluri, având o medie de 5,75 de goluri înscrise/meci!

*AEK Oradea rămâne neînvinsă cu 6 victorii și trei remize, alături de Vulturii Beiuș (antrenor Răzvan Tempelean), alte două echipe: CF Liberty (antrenor Neluțu Maticaș) respectiv Epic (antrenor Cătălin Turcuț) au ieșit neînvinse din confruntările cu campioana României. În schimb Spiros Baltsavias a câștigat duelurile cu rivalele Bad Boys și Inter și conduce în clasament.

*Podiumul este completat, cel puțin pentru moment, de Inter și Liberty în vreme ce Bad Boys are două partide mai puțin disputate. ”Dacă băieții răi” le câștigă o pot egala la puncte pe AEK. Toate cele patru au pierdut puncte importante în fața unor echipe care porneau cu șansa a doua dar care au produs surprizele: Topa a învins-o pe Liberty; Promotor a făcut egal cu Bad Boys iar Inter a remizat cu Epic.

*Ultima etapă, a 11-a, este programată săptămâna viitoare, intercalat urmând să se dispute și o parte a restanțelor.

LISTA PARTIDELOR AMÂNATE:

ETAPA 1: Epic – AFC

ETAPA 7: Inter – Bad Boys

ETAPA 9:

RoLogisped – Epic

Eradonyi – AEK Oradea

AFC – Vulturii Beiuș

ETAPA 10: Bad Boys – Eradonyi

LOCECHIPAMJMCMEMPVPIPGMGPPCT
1AEK Oradea96302132923
2Inter961201531919
3Liberty961201271819
4Bad Boys751110261017
5Topa941410243514
6Eradony740300222212
7Promotor932402212211
8Epic72231116209
9RoLogisped81252015277
10Vulturii Beiuș90361213294
11AFC70070010480
 TOTAL9037163788259259135

Din aceeași categorie