Numai două jocuri disputate în Seria 10 din Liga 3! Luceafărul pierde cu Someșul

Patiseria Rustic Salonta

Doar două jocuri s-au disputat din prima etapă a returului din Seria 10 a Ligii a 3-a. Luceafărul Oradea a cedat acasă în fața nou-promovatei Someșul Dej, scor 2-3 în vreme ce Progresul Șomcuta Mare a furnizat marea surpriză provocând eșecul lui Minaur Baia Mare chiar pe stadionul ”Viorel Mateianu”. Șomcuta s-a impus cu 2-0!

Cazurile de COVID 19 din lotul și staff-ul celor de la CSC Sânmartin au amânat partida cu Sportul Șimleu. La fel s-a întâmplat și în cazul lui CAO care n-a putut face deplasarea la Zalău din cauza cazurilor de COVID 19. Nici jocul dintre Bistrița și Satu Mare nu s-a jucat dar de data aceasta virusul a fost depistat la bistrițeni.

Minaur Baia Mare – Progresul Şomcuta Mare 0-2(Gherghel 1, Petrean 53)

Luceafărul Oradea – Someşul Dej 2-3 (Denis Laza 29, Carlos Covaciu (90+1 / Boerean 33, Brumă 69, Daniel Popa 89

SC Rozsdas Service SRL

duminică, 22 noiembrie, ora 14:00

Unu Fotbal Club Gloria – CSM Satu Mare

CSC Sânmartin – Sportul Şimleu Silvaniei

SCM Zalău – CA Oradea

LIGA 3. Seria 10.

1SCM Zalău9630261121
2Minaur Baia Mare10622251320
3Someșul Dej10505171615
4CAO 1910 Oradea8422141114
5  Sporul Șimleu8332131512
6CSC Sânmartin9324131411
7Gloria Bistrița8323121511
8Progresul Șomcuta Mare10226152111
9CSM Satu Mare921612207
10Luceafărul Oradea911711224

REZULTATE. MARCATORI

Etapa 10

Minaur Baia Mare – Progresul Şomcuta Mare 0-2(Gherghel 1, Petrean 53)

Luceafărul Oradea – Someşul Dej 2-3 (Denis Laza 29, Carlos Covaciu (90+1 / Boerean 33, Brumă 69, Daniel Popa 89

duminică, 22 noiembrie, ora 14:00

Unu Fotbal Club Gloria – CSM Satu Mare

CSC Sânmartin – Sportul Şimleu Silvaniei

SCM Zalău – CA Oradea

Etapa 9

Dej -Sânmartin 4-2 (Dobrea 10, Brumă 57, Colța 71, Costin 80/

Zalău – Şomcuta Mare 4-0 (Mutu 13, Istrate 30, Stanciu 38, Petra 43)

Baia Mare – Satu Mare  4-0 (Serediuc 4, 25, Donca 14, Zete 57)

Gloria – Sportul Şimleu Silvaniei 17 noiembrie

Luceafărul Oradea – CAO,18 noiembrie

Etapa 8

CAO – Someșul Dej 1-0 (Lezeu 26)

Șimleu – Baia Mare 0-0

CSC Sânmartin – Bistrița 0-1 (Bococi 43)

Șomcuta – Luceafărul 4-2 (Nemeș 17p, Răduneață 63,66, David 83/Jurcuț 9, 35)

Satu Mare – Zalău 3-3 (Schwarzkopf 30, Zsiga 55, Tincău 60/Istrate 1, Mutu 45, Stanciu 48

Etapa 7

CAO – CSC Sânmartin 1-0 (Raul Ardelean 82)

Someşul Dej –Şomcuta Mare 2-0 (Maxin 58, Dobre 80)

Zalău –Şimleu 4-2 (Stanciu 17, Culda 30, 38, Duma 75/ Neaga 24, Leitan 27)

Minaur – Gloria 2-1 (Lupu 38, Donca 47 / Curtuiuș 53)

Luceafărul Oradea – CSM Satu Mare 3-0 (la masa verde C19)

Etapa 6

Gloria Bistrița– SCM Zalău 0-4 (Petra 45, 49, Patca 56ag, Forna 90+4)

Şimleu Silvaniei – Luceafărul 2-1 (G. Pop 4, Mansour 24 /S. Ban 48

CSM Satu Mare – Someşul Dej 0-1 (Tincău 64ag)

Şomcuta – CAO 2-4 (Balmoș 31p, Bușică 56/Panti 41, Lezeu 50, Letan 58p, Dobrescu 90)

Sânmartin – Minaur 4-2 (Dardai 26, I. Ban 31, Sorian 87p, Suciu 90/V. Pop 2, Serediuc 67

ETAPA 5

Progresul Şomcuţa Mare – CSC Sânmartin 1-1 (Illes 90+5/Pintea 30)

Luceafărul Oradea – FC Gloria Bistrița 0-0

Dej – Şimleu 2-3 (Dobrea 14, Colţa 57/Luigi Pop 3, Contraş 90+1, Leitan 90+3p)

CAO Oradea – CSM Satu Mare 3-0 (la masa verde C19)

SCM Zalău – Minaur Baia Mare 3-3 (Petra 52,Culda 64,75/Nistor 10, V.Pop 47p, Tînc 85)

ETAPA 4

CSC Sânmartin – SCM Zalău 1-2 (Baciu 89/Onicaș 80, Duma 86)

Sportul Șimleu – CAO 1-1 (Letian 27/Letan 22p)

Minaur– Luceafărul 5-1 (Serediuc 2, 32, Donca 82, V. Pop 90, Berindea 90+2 /Gheban 14)

Gloria – Dej 5-3 (Curtuiuș 5, 64, Nalați 13p, Meșter (33), Vărărean 46/ Butta 22, Maxin 31, Brumă 50

Satu Mare –Şomcuta 4-1 (Cadar 15, 51, Barth 27 Chitaș 49/Nemeș 68)

ETAPA 3

Şomcuta Mare –Şimleu 4-1 (/Nemeș 2, 46, Lang 43,  Lazar 83/Leitan71)

CAO  – Bistrița 2-3 (Ardelean 61, Lezeu 83 / Stoianof 47, Nalați 50, 90+4)

Someşul Dej – Minaur Baia Mare 0-2 (Vasile Pop 27, Groza 90+4)

Luceafărul – SCM Zalău 1-4 (Gunie 9/Jalbă 60, Onicaş 75, Istrate 90+1, Logon 90+4p)

Satu Mare – Sânmartin 0-1 (Ionuț Ban 60)

ETAPA 2

Sânmartin – Luceafărul 2-1 (Sergiu Pop 25, 90+1p/Marius Balogh 11)

Zalău –Dej 1-0 (R. Stanciu 51p)

Minaur– CAO 4-1 (Minteuan 6, Nistor 16, Serediuc 51, Vasile Pop 60 /Marius Hosu 40)

Gloria  – Şomcuta Mare 0-0

Şimleu– Satu Mare 2-1 (Guiti 45, R Pop 84 /Zsiga 38)

ETAPA 1

Şimleu –Sânmartin 2-2 (Guiti 10, Neaga 78/Dardai 22, S. Pop 68p)

Satu Mare – Gloria 4-2 (Ziman 49, 76, Chitaş 65p, Barth 73 /Boboci 25,  Meșter 85

Şomcuta Mare – Minaur 1-3 (Nemeș 71 / C. Stanciu 15, V. Pop 38, 61p)

CAO – SCM Zalău 1-1 (Hosu 53 / R. Stanciu 35p)

Dej – Luceafărul 2-0 (Colţa 61, Dobrea 72)

Din aceeași categorie