Noapte albă pentru Cleo Keseru!

Gazon sintetic

Ludogorets Razgrad a devenit din nou, campioana Bulgariei! Este pentru a 10-a oară consecutiv când se întâmplă acest lucru. Atacantul naționalei României, orădeanul Cleo Keseru a marcat în victoria cu 3-1 cu Beroe din meciul de aseară (4 mai). În urma succesului Ludogortes este, matematic campioană, cu patru etape înainte de finalul sezonului din Bulgaria.

Un singur meci din play off a fost îndeajuns pentru vulturii din Razgrad ca să-și adjudece titlul. Cleo a intrat în teren în minutul 60 la scorul de 1-1 (goluri: Despodov 27 respectiv Makouta 38). Cu zece minute înainte de finalul jocului , Yankov a făcut 2-1 pentru Ludogorets, iar Keșeru a închis tabela 4 minute mai târziu, din pasa aceluiași Despodov, care efectiv i-a așezat mingea în fața porții goale după o fază șah-mat. Cosmin Moți și Dragoș Grigore, nu au fost în lot. De altfel Moți se va retrage la finele sezonului și va ocupa o funcție de conducere în club. Moți a cucerit, ca jucător nouă, dintre cele zece titluri ale lui Ludogorets. Pentru Cleo Keseru este al șaselea titlu iar pentru Dragoș Grigore al treilea.

Ludogorets a bătut și recordul lui TSKA Sofia care în anii 50 cucerise nouă titluri consecutive.

sursa foto: facebook,com/ PFC Ludogorets 1945

Doneaza sange pregatit, informat si fara batai de cap!