Două remize pentru echipele bihorene

Doneaza sange pregatit, informat si fara batai de cap!

Luceafărul Oradea a obținut primul punct în actualul sezon, după o remiză albă: 0-0, pe teren propriu, cu Gloria Bistrița, una dintre echipele ”grele” ale campionatului. CSC Sânmartin a ratat un succes extern în ultima secundă a jocului de la Șomcuta Mare. Bihorenii au condus cu 1-0 după un corner. Ionuț Ban a centrat iar Alex Pintea a reluat în plasa porții gazdelor în minutul 30. Egalarea a survenit practic la ultima fază, în minutul 90+5 când Ștefan Illes a marcat. Arbitrul a validat golul: 1-1 iar jocul nici măcar nu s-a mai reluat de la centru. Cum derby-ul SCM Zalău – Minaur a fost amânat la fel ca meciul lui CAO cu CSM Satu Mare (ambele pentru cazuri de COVID la oaspeți), un singur meci s-a mai jucat: Someșul Dej cedând, acasă, în partida cu Sportul Șimleu.

Progresul Şomcuţa Mare – CSC Sânmartin 1-1 (Illes 90+5/Pintea 30)

Luceafărul Oradea – FC Gloria Bistrița 0-0

Someșul Dej – Şimleu Silvaniei 2-3

SC Rozsdas Service SRL

CAO Oradea – CSM Satu Mare (amânat)

SCM Zalău – Minaur Baia Mare (amânat)

LIGA 3. Seria 10.

1Minaur Baia Mare440014312
2SCM Zalău43108310
3Gloria Bistrița52211098
4Sportul Șimleu Silvaniei52219108
5CSM Satu Mare3201956
6SCS Sânmartin4121665
7Progresul Șomcuta Mare5122795
8Someșul Dej51047113
9CAO 1910 Oradea4022592
10Luceafărul Oradea50143131

REZULTATE. MARCATORI

ETAPA 4

CSC Sânmartin – SCM Zalău 1-2 (Baciu 89/Onicaș 80, Duma 86)

Sportul Șimleu – CAO 1-1 (Letian 27/Letan 22p)

Minaur– Luceafărul 5-1 (Serediuc 2, 32, Donca 82, V. Pop 90, Berindea 90+2 /Gheban 14)

Gloria – Dej 5-3 (Curtuiuș 5, 64, Nalați 13p, Meșter (33), Vărărean 46/ Butta 22, Maxin 31, Brumă 50

Satu Mare –Şomcuta 4-1 (Cadar 15, 51, Barth 27 Chitaș 49/Nemeș 68)

ETAPA 3

Şomcuta Mare –Şimleu 4-1 (/Nemeș 2, 46, Lang 43,  Lazar 83/Leitan71)

CAO  – Bistrița 2-3 (Ardelean 61, Lezeu 83 / Stoianof 47, Nalați 50, 90+4)

Someşul Dej – Minaur Baia Mare 0-2 (Vasile Pop 27, Groza 90+4)

Luceafărul – SCM Zalău 1-4 (Gunie 9/Jalbă 60, Onicaş 75, Istrate 90+1, Logon 90+4p)

Satu Mare – Sânmartin (amânat)

ETAPA 2

Sânmartin – Luceafărul 2-1 (Sergiu Pop 25, 90+1p/Marius Balogh 11)

Zalău –Dej 1-0 (R. Stanciu 51p)

Minaur– CAO 4-1 (Minteuan 6, Nistor 16, Serediuc 51, Vasile Pop 60 /Marius Hosu 40)

Gloria  – Şomcuta Mare 0-0

Şimleu– Satu Mare 2-1 (Guiti 45, R Pop 84 /Zsiga 38)

ETAPA 1

Şimleu –Sânmartin 2-2 (Guiti 10, Neaga 78/Dardai 22, S. Pop 68p)

Satu Mare – Gloria 4-2 (Ziman 49, 76, Chitaş 65p, Barth 73 /Boboci 25,  Meșter 85

Şomcuta Mare – Minaur 1-3 (Nemeș 71 / C. Stanciu 15, V. Pop 38, 61p)

CAO – SCM Zalău 1-1 (Hosu 53 / R. Stanciu 35p)

Dej – Luceafărul 2-0 (Colţa 61, Dobrea 72)

Din aceeași categorie