Campioanei i-a trecut glonțul pe lângă ureche…

Doneaza sange pregatit, informat si fara batai de cap!

Dacă se păstra regula golului marcat în deplasare, campioana României, CFR Cluj era out din Champions League după 0-2 cu Borac Banja Luka. Cum regula s-a abrogat, Chipciu a marcat golul calificării în turul II preliminar, cu două minute înainte de finalul prelugirilor. În decurs de patru minute campioana Bosniei a marcat de două ori prin Vranjes și Moraitis. Chpciu a adus, cu un șut splendit, o calificare cenușie în turul secund unde CFR Cluj o va întâlni pe campioana Gibraltarului, Lincoln Red Impuls. De elogiat prestația echipei din Banja Luka.

Borac Banja Luka – CFR Cluj 2-1 după prelungiri (3-4 la general)

Au marcat: Vranjes 62, Moraitis 64

Borac Banja Luka: Lakic – Coric, Milojevic, Cosic, Subic – Vojinovic, Meleg – Zakaric, Vranjes, Ziljkic – Moraiti

CFR Cluj: Arlauskis – Susic, Bouhenna, Cestor, Camora – Sigurjonsson, Rodriguez – Costache, Deac, Păun – Omrani