LIGA Națiunilor: VEZI AICI programul complet al etapei a doua, clasamentele, rezultatele și marcatorii primei etape

Aconalex Oradea

S-a încheiat prima etapă din Liga Națiunilor. Azi, 6 septembrie debutează etapa a doua care se va încheia cu partidele programate pe 8 septembrie

LIGA A Grupa 1

Bosnia – Polonia, 7 septembrie

Olanda – Italia, 7 septembrie

1Olanda1100103
2Bosnia1010111
3Italia1010111
4Polonia1001010

S-au jucat Italia – Bosnia 1-1 (Sensi 68/Dzeko 58)

Olanda – Polonia 1-0 (Bergwijn 62)

LIGA A Grupa 2

Belgia – Islanda, 8 septembrie

Danemarca – Anglia, 8 septembrie

1Belgia1100203
2Anglia1100103
3Islanda1001010
4Danemarca1001020

S-au jucat: Islanda – Anglia 0-1 (Sterling 90+2p)

Danemarca – Belgia 0-2 (Denayer 10, Mertens 77)

LIGA A Grupa 3

Franța – Croația, 8 septembrie

Suedia – Portugalia, 8 septembrie

1Portugalia1100413
2Franța1100103
3Suedia1001010
4Croația1001140

S-au jucat: Portugalia – Croația 4-1 (Cancelo 42, Jota 59, Joao Felix 71, Silva 90+6/Petkovici 90+1

Suedia – Franța 0-1 (Mbappe 42)

LIGA B – Grupa 1

Austria – România, 7 septembrie

Irlanda de Nord – Norvegia, 7 septembrie

1Austria1100213
2Irlanda de Nord1010111
3ROMÂNIA1010111
4Norvegia1001120

S-au jucat: Norvegia – Austria 1-2 (Haaland 68/ Gregoritsch 36, Sabitzer 55p)

România – Irlanda de Nord 1-1 (Pușcaș 25/Whyte 86)

LIGA B Grupa 2

Cehia – Scoția, 7 septembrie

Israel – Slovacia, 7 septembrie

1Cehia1100313
2Israel1010111
3Scoția1010111
4Slovacia1001130

S-au jucat: Scoția – Israel 1-1 (Christie 45p/Zahavi 74)

Slovacia – Cehia 1-3 (Schranz 89/ Coufal 49, Dočkal 54p, Krmenčík 87)

LIGA B Grupa 3

Ungaria – Rusia, 6 septembrie

Serbia – Turcia, 6 septembrie

1Rusia1100313
2Ungaria1100103
3Turcia1001010
4Serbia1001130

S-au jucat: Rusia – Serbia 3-1 (Dzyuba 46p, 90, Karavev 69/Mitrovici 78)

Turcia – Ungaria 0-1 (Szoboszlai 80)

LIGA B Grupa 4

Țara Galilor – Bulgaria, 6 septembrie

Irlanda – Finlanda, 6 septembrie

1Țara Galilor1100103
2Irlanda1010111
3Bulgaria1010111
4Finlanda1001010

S-au jucat: Bulgaria – Irlanda 1-1  (Kraev 56/Duffy 90+3)

Finlanda – Țara Galilor 1-2 (Moore 80)

LIGA C Grupa 1

Cipru – Azerbaijan, 8 septembrie

Luxemburg – Muntenegru, 8 septembrie

1Muntenegru1100203
2Luxemburg1100213
3Azerbaijan1001120
4Cipru1001020

S-au jucat: Azerbaijan – Luxemburg 1-2 (Sheydaev 44//Krivotsiuk 49ag. Rodrigues 73p)

Cipru –Muntenegru 0-2 (Jovetici 61, 74)

LIGA C Grupa 2

Armenia – Estonia, 8 septembrie

Georgia – Macedonia, 8 septembrie

1Macedonia1100213
2Georgia1100103
3Armenia1001120
4Estonia1001010

Macedonia – Armenia 2-1 (Alioski 6p, Nestorovski 39p/Barsegyan 90+5p)

Estonia – Georgia 0-1 (Katcharava 33)

LIGA C Grupa 3

Slovenia – Moldova, 6 septembrie

Kosovo – Grecia, 6 septembrie

1Kosovo1010111
2Moldova1010111
3Grecia1010000
4Slovenia1010000

Moldova – Kosovo 1-1  (Nicolaescu 19/Kololi 71)

Slovenia – Grecia 0-0

LIGA C Grupa 4

Kazakhstan – Belarus, 7 septembrie

Albania – Lituania, 7 septembrie

1Kazakhstan1100203
2Albania1100203
3Belarus1001020
4Lituania1001020

S-au jucat: Belarus – Albania 0-2 (Çikalleshi 24, Bare 79)

Lituania – Kazakhstan 0-2 (Zainutdinov 4, Kuat 87)

LIGA D Grupa 1

Andorra – Insulele Feroe, 6 septembrie

Malta – Letonia, 6 septembrie

1Insulele Feroe1100323
2Andorra1010001
3Letonia1010001
4Malta1001230

S-au jucat: Insulele Feroe – Malta 3-2(Klaemint Olsen 25, Andreas Olsen 87, Brandur Olsen 90/Degabriela 37, Agius 73)

Letonia – Andorra 0-0

LIGA D Grupa 2

San Marino – Liechtenstein, 8 septembrie

1Gibraltar1100103
2Liechtenstein0000000
3San Marino1001010

S-a jucat: Gibraltar – San Marino 1-0 (Torilla 43)

SURSA FOTO: uefa.com

Din aceeași categorie