Liga 3; Etapa 5: CAO și Luceafărul joacă pe propriul teren iar CSC Sânmartin la Șomcuta Mare

Trimite CRED prin SMS la 8844

Etapa a 5-a din Liga 3 programează patru jocuri în Seria 10. Derbyul primelor două clasate, dintre singurele echipe neînvinse: Zalău și Minaur, nu se va disputa din cauza cazurilor de COVID 19 din lotul băimărenilor. Două dintre echipele bihorene vor evolua pe teren propriu, în căutarea primei victorii, CAO cu CSM Satu Mare, în reeditarea memorabilului meci de la baraj iar Luceafărul primește vizita unei echipe în creștere, Gloria Bistrița. CSC Sânmartin, după succesul din turul 3 al Cupei României, va evolua la Șomcuta Mare, pe terenul unei nou promovate, vecină de clasament.

Progresul Şomcuţa Mare – CSC Sânmartin

CAO Oradea – CSM Satu Mare

Someșul Dej – Şimleu Silvaniei

Diego Sky SRL

Luceafărul Oradea – FC Gloria Bistrița

SCM Zalău – Minaur Baia Mare (amânat)

LIGA 3. Seria 10.

1Minaur Baia Mare440014312
2SCM Zalău43108310
3Gloria Bistrița42111097
4CSM Satu Mare3201956
5Sportul Șimleu Silvaniei4121685
6SCS Sânmartin3111554
7Progresul Șomcuta Mare4112684
8Someșul Dej4103583
9CAO 1910 Oradea4022592
10Luceafărul Oradea40043130

REZULTATE. MARCATORI

ETAPA 4

CSC Sânmartin – SCM Zalău 1-2 (Baciu 89/Onicaș 80, Duma 86)

Sportul Șimleu – CAO 1-1 (Letian 27/Letan 22p)

Minaur– Luceafărul 5-1 (Serediuc 2, 32, Donca 82, V. Pop 90, Berindea 90+2 /Gheban 14)

Gloria – Dej 5-3 (Curtuiuș 5, 64, Nalați 13p, Meșter (33), Vărărean 46/ Butta 22, Maxin 31, Brumă 50

Satu Mare –Şomcuta 4-1 (Cadar 15, 51, Barth 27 Chitaș 49/Nemeș 68)

ETAPA 3

Şomcuta Mare –Şimleu 4-1 (/Nemeș 2, 46, Lang 43,  Lazar 83/Leitan71)

CAO  – Bistrița 2-3 (Ardelean 61, Lezeu 83 / Stoianof 47, Nalați 50, 90+4)

Someşul Dej – Minaur Baia Mare 0-2 (Vasile Pop 27, Groza 90+4)

Luceafărul – SCM Zalău 1-4 (Gunie 9/Jalbă 60, Onicaş 75, Istrate 90+1, Logon 90+4p)

Satu Mare – Sânmartin (amânat)

ETAPA 2

Sânmartin – Luceafărul 2-1 (Sergiu Pop 25, 90+1p/Marius Balogh 11)

Zalău –Dej 1-0 (R. Stanciu 51p)

Minaur– CAO 4-1 (Minteuan 6, Nistor 16, Serediuc 51, Vasile Pop 60 /Marius Hosu 40)

Gloria  – Şomcuta Mare 0-0

Şimleu– Satu Mare 2-1 (Guiti 45, R Pop 84 /Zsiga 38)

ETAPA 1

Şimleu –Sânmartin 2-2 (Guiti 10, Neaga 78/Dardai 22, S. Pop 68p)

Satu Mare – Gloria 4-2 (Ziman 49, 76, Chitaş 65p, Barth 73 /Boboci 25,  Meșter 85

Şomcuta Mare – Minaur 1-3 (Nemeș 71 / C. Stanciu 15, V. Pop 38, 61p)

CAO – SCM Zalău 1-1 (Hosu 53 / R. Stanciu 35p)

Dej – Luceafărul 2-0 (Colţa 61, Dobrea 72)

Din aceeași categorie