Halep joacă azi iar Bara și Țig, sâmbătă;

Trimite CRED prin SMS la 8844

Doar două jucătoare venite din calificări au pătruns în turul trei la Roland Garros: Irina Bara și argentinianca Nadia Podoroska, aceasta din urmă beneficiind de retragerea din turneu a Serenei Williams. După două tururi 20 de capi de serie au părăsit competiția. Simona Halep va juca azi, de la ora 14:00 în compania Anisimovei iar Irina Bara și Patricia Țig vor juca sâmbătă.

TURUL 3

SIMONA HALEP (1) – Amanda Anisimova (25-SUA)

Eugenie Bouchard (CAN) – Iga Swiatek (POL)

Martina Trevisian (ITA) – Maria Sakkari (GRE)

Katerina Siniakova (CEH) – Kiki Bertens (5-HOL)

Elena Svitolina (3-UKR) – Elena Alexandrova (15-RUS)

Caroline Garcia (FRA) – Elise Mertens (16-BEL)

Anna Schmiedlova (SVK) – Nadia Podoroska (Q ARG)

Barbora Krejcikova (CEH) – Tsvetana Pironkova (W BLG)

Aryna Sabalenka (8 BLR) – Ons Jabeur (30-ELV)

Danielle Rose Collins (SUA) – Garbine Muguruza (11-SPA)

Fiona Ferro (FRA) – PATRICIA ȚIG

IRINA BARA – Sofia Kenin (4-SUA)

Petra Kvitova (7-CEH) – Leylah Fernandez (CAN)

Clara Burel (W FRA) – Shuai Zhang (CHN)

Petra Martici (13-CRO) – Laura Siegemund (GER)

Paula Badosa (ESP) – Jelena Ostapenko (LET)

TURUL 2

SIMONA HALEP (1) – IRINA BEGU 6-3/6-4

Bernarda Pera (SUA) – Amanda Anisimova (25-SUA) 2-6/0-6

Daria Gavrilova (AUS) – Eugenie Bouchard (CAN) 7-5/4-6/3-6

Hsieh Su-wei (TPE) – Iga Swiatek (POL) 1-6/4-6

Coco Gauff (SUA) – Martina Trevisian (ITA)6-4/2-6/5-7

Kamlia Rkhimova (Q – RUS) – Maria Sakkari (GRE) 6-7/2-6

Anastasia Pavlyuchenkova (RUS) – Katerina Siniakova (CEH) 3-6/4-6

Sara Errani (ITA) – Kiki Bertens (5-HOL) 6-7/6-3/7-9

Elena Svitolina (3-UKR) – Renata Zarazua (Q MEX) 6-3/0-6/6-2

Astra Sharma (AUT L) – Elena Alexandrova (15-RUS) 3-6/3-6

Caroline Garcia (FRA) – Aliaksandra Sasnovich (BLR) 7-6/6-2

Kaia Kanepi (EST) – Elise Mertens (16-BEL) 4-6/5-7

Victoria Azarenka (10-BLR) – Anna Schmiedlova (SVK)2-6/2-6

Nadia Podoroska (Q ARG)- Yulia Putintseva (23-KAZ) 6-3/1-6/6-2

Barbora Strycova (32-CEH) – Barbora Krejcikova (CEH) 4-6/6-3/3-6

Tsvetana Pironkova (W BLG)- Serrena Villiams (6-SUA) retragere

Aryna Sabalenka (8 BLR) – Daria Kasatkina (RUS) 7-6/6-0

Nao Hibino (JPN) – Ons Jabeur (30-ELV) 6-7/4-6

Clara Tauson (Q-DAN) – Danielle Rose Collins (SUA) 2-6/3-6

Kristina Pliskova (CEH) – Garbine Muguruza (11-SPA) 3-6/2-6

Elena Rybakina (14- KAZ) – Fiona Ferro (FRA) 3-6/6-4/2-6

PATRICIA ȚIG – Christina McHale (SUA) 6-4/6-3

IRINA BARA – Alison Van Uytvanck (BEL) 6-1/4-0ab

ANA BOGDAN – Sofia Kenin (4-SUA) 6-3/3-6/2-6

Petra Kvitova (7-CEH) – Jasmine Paolini (ITA) 6-3/6-3

Polona Hercog (SLO) – Leylah Fernandez (CAN) 4-6/6-3/1-6

Kaja Juvan (SLO) – Clara Burel (W FRA) 6-7/2-6

Alize Cornet (FRA) – Shuai Zhang (CHN) 4-6/6-7

Petra Martici (13-CRO) – Veronika Kudermetova (RUS) 6-7/7-5/6-3

Laura Siegemund (GER) – Julia Goerges (GER) 1-6/6-1/6-3

Sloane Stephens (29-SUA) – Paula Badosa (ESP) 4-6/6-4/2-6

Jelena Ostapenko (LET)- Karolina Pliskova (2-CEH) 6-4/6-2

TURUL 1

SIMONA HALEP (1) – Sara Sorribes (SPA) 6-4/6-0

IRINA BEGU – Jil Teichmann (ELV) 6-4/4-6/6-3

Cici Belis (SUA) – Bernarda Pera (SUA) 6-7/1-6

Tamara Korpatsch (GER) – Amanda Anisimova (25-SUA) 2-6/0-6

Dayana Yastremska (24-UKR) – Daria Gavrilova (AUS) 4-6/3-6

Ana Kalisnkaya (RUS) – Eugenie Bouchard (CAN) 4-6/4-6

Barbara Hass (AUT) – Hsieh Su-wei (TPE) 3-6/6-7

Iga Swiatek (POL) – Marketa Vondrusova (15-CEH) 6-1/6-2

Johanna Konta (9-AUT) – Coco Gauff (SUA) 3-6/3-6

Camila Giorgi (ITA) – Martina Trevisian (ITA) 5-7/0-3ab

Kamlia Rkhimova (Q – RUS) – Shelby Rogers (SUA) 6-2/6-3

Ajla Tomjlanovici (AUS) – Maria Sakkari (GRE) 0-6/5-7

Svetlana Kuznetova ( 28-RUS) – Anastasia Pavlyuchenkova (RUS) 1-6/6-2/1-6

Katerina Siniakova (CEH) – Lauren Davis (SUA) 7-6/6-2

Monica Puig (PTR) – Sara Errani (ITA) 2-6/1-6

Katarina Zavatska (UKR) – Kiki Bertens (5-HOL) 6-2/2-6/0-6

Elena Svitolina (3-UKR) – Varvara Gracheva (RUS) 7-6/6-4

Renata Zarazua (Q MEX) – Elsa Jacquemot (FRA) 6-1/6-2

Anna Blinkova (RUS) – Astra Sharma (AUT L) 3-6/6-2/5-7

Maddison Inglis (AUT) – Elena Alexandrova (27-RUS) 3-6/3-6

Anett Kontaveit (17-EST) – Caroline Garcia (FRA) 4-6/6-3/4-6

Aliaksandra Sasnovich (BLR) – Anna-Lena Friedsam (GER) 6-2/2-6/6-3

Marie Bouzkova (CEH) – Kaia Kanepi (EST) 6-4/4-6/2-6

Margarita Gasparyan (RUS) – Elise Mertens (16-BEL) 2-6/3-6

Victoria Azarenka (10-BLR) – Danka Kovinici (MNE) 6-1/6-2

Anna Karolina Schmiedlova (SVK) – Venus Williams (SUA) 6-4/6-4

Greet Minnen (BEL) – Nadia Podoroska (Q ARG) 2-6/1-6

Kirsten Flipkens (BEL) – Yulia Putintseva (23-KAZ) 1-6/2-6

Barbora Strycova (32-CEH) – Varvara Lepchenko (Q SUA) 7-5/6-2

Nina Stojanovici (SRB) – Barbora Krejcikova (CEH) 3-6/5-7

Tsvetana Pironkova (W BLG) – Andrea Petkovici (GER) 6-3/6-3

Kristie Ahn (SUA) – Serrena Villiams (6-SUA) 6-7/0-6

Aryna Sabalenka (8 BLR) – Jessica Pegula (SUA) 6-3/6-1

Daria Kasatkina (RUS) – Harmony Tan (W FRA) 6-2/6-1

Nao Hibino (JPN) – Marta Kostyuk (Q-UKR) 6-4/6-0

Zarina Diyas (KAZ) – Ons Jabeur (30-ELV) 6-4/3-6/1-6

Jennifer Brady (21-SUA) – Clara Tauson (Q-DAN) 4-6/6-3/7-9

MONICA NICULESCU (Q) – Danielle Rose Collins (SUA)6-2/2-6/1-6

Viktoria Kuzmova (SVK) – Kristina Pliskova (CEH) 1-6/2-6

Tamara Zidanšek (SLV) – Garbine Muguruza (11-SPA)5-7/6-4/6-8

Elena Rybakina (14- KAZ) – SORANA CÂRSTEA 6-0/6-3

Fiona Ferro (FRA) – Heather Wattson (Marea Britanie) 7-6/6-4

Stefanie Voegele (ELV) – PATRICIA ȚIG 5-7/5-7

Christina McHale (SUA)– Karolina Muchova (22-CEH) 6-2/6-4

Donna Vekici (26-CRO) – IRINA BARA 3-6/4-6

Alison Van Uytvanck (BEL) – Rebecca Peterson (SUE) 2-6/6-3/6-1

Timea Babos (UNG) – ANA BOGDAN 4-6/2-6

Liudmila Samsonova – Sofia Kenin (4-SUA) 4-6/6-3/3-6

Petra Kvitova (7-CEH) – Oceane Dodin (FRA) 6-3/7-5

Aliona Bolsova (SPA) – Jasmine Paolini (ITA) 4-6, 3-6

Diane Parry (FRA) – Polona Hercog (SLO) 4-6/2-6

Leylah Fernandez (CAN) – Magda Linette (31-POL) 1-6/6-2/6-3

Angelique Kerber (18-GER) – Kaja Juvan (SLO) 3-6/3-6

Arantxa Rus (HOL) – Clara Burel (W FRA) 7-6/6-7/3-6

Chloe Paquet (FRA) – Alize Cornet (FRA) 3-6/2-6

Shuai Zhang (CHN) – Maddison Keys (12-SUA) 6-3/7-6

Petra Martici (13-CRO) – Misaki Doi (JPN) 7-6/7-5

Pauline Parmentier (W FRA) – Veronika Kudermetova (RUS) 2-6/3-6

Laura Siegemund (GER) – Kristina Mladenovici (FRA) 7-5/6-3

Julia Goerges (GER)– Alison Riske (19-SUA) 6-3/6-7/6-1

Sloane Stephens (29-SUA)– Vitalia Diatchenko (RUS) 6-2/6-2

Kateryna Kozlova (UKR) – Paula Badosa (ESP) 2-6/6-4/3-6

Jelena Ostapenko (LET) – Maddison Brengle (SUA) 6-2/6-1

Mayar Sherif (Q-EGP) – Karolina Pliskova (2-CEH) 7-6/2-6/4-6

sursa foto:rolandgarros.com

Din aceeași categorie