Etapă finală în Liga Națiunilor; VEZI AICI toate rezultatele competiției!

Diego Sky SRL

S-au încheiat partidele din grupele celor patru divizii ale Ligii Națiunilor. Vă prezentăm toate rezultatele competiției, desigur fără a cunoaște deciziile în privința jocurilor anulate din cauza COVID 19.

LIGA A

Grupa 1

Bosnia – Italia 0-2 (Belotti 22, Berardi 68)

Polonia – Olanda 1-2 (Jóźwiak 6 Depay 77p, Wijnaldum 84)

1Italia63307212
2Olanda63217411
3Polonia6213667
4Bosnia60243112

S-au jucat:

Olanda – Bosnia 3-1 (Wijnaldum 6 14, Depay 55/Prevljak 63)

Italia – Polonia 2-0 (Jorginho 27p, Berardi 84)

Italia – Olanda 1-1 (Pellegrini 16/van de Beek 25)

Polonia – Bosnia 3-0 (Levandovski 40, 52, Linetty 45)

Bosnia – Olanda 0-0

Polonia – Italia 0-0

Italia – Bosnia 1-1 (Sensi 68/Dzeko 58)

Olanda – Polonia 1-0 (Bergwijn 62)

Bosnia – Polonia 1-2 (Hajradinovici 25p/Glik 45, Grosicki 68

Olanda – Italia 0-1 (Barella 45+2)

Grupa 2

Belgia – Danemarca 4-2 (Tielemans 3, R. Lukaku 56, 70, De Bruyne 87/Wind 17, Chadli 86ag)

Anglia – Islanda 4-0 (Rice 20, Mount 24 Foden 80, 84)

1Belgia650116615
2Anglia63127410
3Danemarca63128710
4Islanda60063170

S-au jucat:

Belgia – Anglia 2-0 (Tielemans 10, Mertens 24)

Danemarca – Islanda 2-1 (Eriksen 12p 90p/Kjartansson 85)

Anglia – Danemarca 0-1 (Eriksen 35)

Islanda –Belgia 1-2 (Saevarsson 16/Lukaku 9, 36)

Anglia – Belgia 2-1 (Rashford 39p, Mount 65/Lukaku 16p)

Islanda – Danemarca 0-3 (Sigurjónsson 45ag, Eriksen 46, Skov 61)

Islanda – Anglia 0-1 (Sterling 90+2p)

Danemarca – Belgia 0-2 (Denayer 10, Mertens 77)

Belgia – Islanda 5-1 (Witsel 14, Batshuayi 18, 70, Mertens 5, Doku 80/

H. Fridjónsson 11

Danemarca – Anglia 0-0

Grupa 3

Croația – Portugalia 2-3 (Kovačić 29, 65/Dias 52, 90, João Félix 60)

Franța – Suedia 4-2 Giroud 16, 59, Pavard 36, Coman 90/Claesson 4, Quaison 88)

1Franța651012516
2Portugalia641112413
3Croația61059163
4Suedia61055133

S-au jucat:

Portugalia – Suedia 3-0 (Silva 21, Jota 44, 72)

Croația – Franța 1-2 (Vlašić 65/Griezmann 8, Mbappe 79)

Portugalia – Franța 0-1 (Kante 53)

Suedia – Croația 2-1 (Kulusevski 36, Danielson 45+2/Danielson 82’ag)

Croația – Franța 1-2 (Vlašić 65/Griezmann 8, Mbappe 79)

Portugalia – Suedia 3-0 (Silva 21, Jota 44, 72)

Croația – Suedia 2-1 (Vlašić 32, Kramarić 84/Berg 66)

Franța – Portugalia 0-0

Portugalia – Croația 4-1 (Cancelo 42, Jota 59, Joao Felix 71, Silva 90+6/Petkovici 90+1

Suedia – Franța 0-1 (Mbappe 42)

Franța – Croația 4-2 (Griezmann 44, Livaković 45ag, Upamecano 66, Giroud 78p/Lovren 18, Brekalo 56

Suedia – Portugalia 0-2 (Cr. Ronaldo 45, 73)

Grupa 4

Spania – Germania 6-0 (Morata 17, Ferrán Torres 33, 55, 71, Rodri 38

Oyarzabal 89)

Elveția – Ucraina (anulat)

1Spania632113311
2Germania623110139
3Ucraina52035106
4Elveția5032683

S-au jucat:

Elveția – Spania 1-1 (Frauler 26/Moreno 89)

Germania – Ucraina 3-1 (Sané 23, Werner 33, 64/Yaremchuk 12)

Ucraina – Spania 1-0 (Tsygankov 76)

Germania – Elveția 3-3 (Werner 28, Havertz 55, Gnabry 60/Gavranović 5, 57, Freuler 26)

Spania – Elveția 1-0 (Oyarzabal 14)

Ucraina – Germania 1-2 (Malinovskyi 77p/Ginter 20, Goretzka 49)

Germania – Spania 1-1 (Werner 57, Gaya 90+5)

Ucraina – Elveția 2-1 (Iarmolenko 14, Zinchenko 68/Seferovici 41)

Spania – Ucraina 4-0 (Ramos 4p, 30, Fati 33, F. Torres 85)

Elveția – Germania 1-1 (Widner 59/Gündoğan 15)

LIGA B

Grupa 1

Austria – Norvegia (Grbici 90+4/Zahid 61)

Irlanda de Nord – România (Boyce 56, Bicfalvi 81)

1Austria64119613
2Norvegia631212710
3ROMÂNIA6222898
4Irlanda de Nord60244112

S-au jucat:

Austria – Irlanda de Nord 2-1 (Scaub 81, Grbici 87/Magennis 74)

România – Norvegia 3-0 covid 19

Norvegia – Irlanda de Nord 1-0 (Dallas 76ag)

România – Austria 0-1 (Schopf 76)

Norvegia – România 4-0 (Haaland 13, 64, 75, Sorloth 39)

Irlanda de Nord – Austria 0-1 (Gregoritsch 42)

Norvegia – Austria 1-2 (Haaland 68/ Gregoritsch 36, Sabitzer 55p)

România – Irlanda de Nord 1-1 (Pușcaș 25/Whyte 86)

Austria – România 2-3 (Baumgartner 18, Onisiwo 82/Alibec 4, Grigore 52, Maxim 71)

Irlanda de Nord – Norvegia 1-5  (McNair 7/ Elyounoussi 3, Haaland 8, 59

Sørloth 20, 48)

Grupa 2

Cehia – Slovacia 2-0 (Souček 17, Ondrášek 55)

Israel – Scoția 1-0  (Solomon 44)

1Cehia64029512
2Scoția63125410
3Israel6222778
4Slovacia61145104

S-au jucat:

Slovacia – Scoția 1-0 (Greguš 32)

Cehia – Israel 1-0 (Darida 7)

Scoția – Cehia 1-0 (Fraser 6)

Slovacia – Israel 2-3 (Hamsik 16, Mak 32/Zahavi 68,76, 89)

Israel – Cehia 1-2 (Zahavi 56/Abu Hanna 14ag, Vydra 48)

Scoția – Slovacia 1-0 (Dykes 54)

Scoția – Israel 1-1 (Christie 45p/Zahavi 74)

Slovacia – Cehia 1-3 (Schranz 89/ Coufal 49, Dočkal 54p, Krmenčík 87)

Cehia – Scoția 1-2 (Pešek 13/Dykes 28, Christie 53p)

Israel – Slovacia 1-1 (Elmkies 90+2/Ďuriš 15)

Grupa 3

Ungaria – Turcia 2-0 (Sigér 57, Varga 90)

Serbia – Rusia 5-0 (Radonjić 10, Jović 25, 45, Vlahović 41, Mladenović 64)

1Ungaria6231749
2Rusia62229128
3Serbia6132976
4Turcia6132686

S-au jucat:

Turcia – Rusia 3-2 (Karaman 26, Under 32, Tosun52p/Cerișev 11, Kuzyayev 57)

Ungaria – Serbia 1-1 (Kalmar 39/Radonjici 17)

Rusia – Ungaria 0-0

Turcia – Serbia 2-2 (Calhanoglu 56, Tufan 76/Savici 21, Mitrovici 49)

Rusia – Turcia 1-1 (Anton Miranchuk 28/Kenan Karaman 62)

Serbia – Ungaria 0-1 (Könyves 20)

Rusia – Serbia 3-1 (Dzyuba 46p, 90, Karavev 69/Mitrovici 78)

Turcia – Ungaria 0-1 (Szoboszlai 80)

Ungaria – Rusia 2-3 (Sallai 63, Nikolici 71Miranchuk 16, Ozdoev 35, Fernandes 47)

Serbia – Turcia 0-0

Grupa 4

Irlanda – Bulgaria 0-0

Țara Galilor – Finlanda 3-1 (Wilson 29, James 46, Moore 84/Pukki 63)

1Țara Galilor65107116
2Finlanda64028612
3Irlanda6033143
4Bulgaria6024272

S-au jucat:

Bulgaria – Finlanda 1-2 (Iliev 68p/Pukki 7, Lod 45)

Țara Galilor – Irlanda 1-0 (Brooks 67)

Finlanda – Irlanda 1-0 (Jensen 66)

Bulgaria – Țara Galilor 0-1 (Williams 85)

Irlanda – Țara Galilor 0-0

Finlanda – Bulgaria 2-0 (Taylor 52, Jensen 67)

Bulgaria – Irlanda 1-1  (Kraev 56/Duffy 90+3)

Finlanda – Țara Galilor 1-2 (Moore 80)

Țara Galilor – Bulgaria 1-0 (N. Williams 90+5)

Irlanda – Finlanda 0-1 (Jensen 85)

LIGA C

Grupa 1

Luxemburg – Azerbaijan 0-0

Muntenegru – Cipru 4-0 (Jovetić 14, Boljević 25, 28, Mugoša 60)

1Muntenegru641110213
2Luxemburg63127510
3Azerbaijan6132246
4Cipru61142104

S-au jucat:

Azerbaijan – Muntenegru 0-0

Cipru – Luxemburg 2-1(Kastanos 34p 71/Kousoulos 5ag)

Azerbaijan – Cipru 0-0

Muntenegru – Luxemburg 1-2 (Ivanović 34/Muratovic 42, Sinani 86)

Luxemburg – Cipru 2-0 (Sinani 12, 26)

Muntenegru – Azerbaijan 2-0 (Jovetici 9, Ivanovici 71)

Azerbaijan – Luxemburg 1-2 (Sheydaev 44//Krivotsiuk 49ag. Rodrigues 73p)

Cipru –Muntenegru 0-2 (Jovetici 61, 74)

Cipru – Azerbaijan 0-1 (Medvedev 30)

Luxemburg – Muntenegru 0-1 (Bećiraj 90+4)

Grupa 2

Armenia – Macedonia 1-0 (Hambartsumyan 55)

Georgia – Estonia 0-0

1Armenia63219611
2Macedonia6231989
3Georgia6141667
4Estonia6033593

S-au jucat:

Macedonia – Estonia 2-1 (Tričkovski 29, Stojanovski 68/Sappinen 52)

Georgia – Armenia 1-2 (Qazaishvili 65p, Ghazaryan 33/Adamyan 86)

Estonia – Armenia 1-1 (Sappinen 14/ Hovhannisyan 8)

Macedonia – Georgia 1-1 (Alioski 90/ Kvaratskhelia 74)

Armenia – Georgia 2-2 (Bayramyan 6, Mkhitaryan 89p/Katcharava 46, Okriashvili 74)

Estonia – Macedonia 3-3 (Sappinen 33, 61, Liivak 76p/Kuusk 3ag,Pandev 80 Zajkov 88)

Macedonia – Armenia 2-1 (Alioski 6p, Nestorovski 39p/Barsegyan 90+5p)

Estonia – Georgia 0-1 (Katcharava 33)

Armenia – Estonia  2-0 (Karapetyan 44, Wbeymar 66)

Georgia – Macedonia 1-1 (Okriashvili 14p/ Ristovski 34)

Grupa 3

Grecia – Slovenia 0-0

Kosovo – Moldova 1-0 (Kastrati 31)

1Slovenia64208114
2Grecia63306112
3Kosovo6123465
4Moldova60151111

S-au jucat:

Moldova – Grecia 0-2 (Fortounis 32, Bakasetas 41)

Slovenia – Kosovo 2-1 (Kurtić 63, Iličić 90’+4p/Muriqi 58)

Grecia – Kosovo 0-0

Moldova – Slovenia 0-4 (Lovici 9, Vuckici 37, 42, 56)

Grecia – Moldova 2-0 (Bakasetas 45p, Mantalos 50)

Kosovo – Slovenia 0-1 (Vučkič 22)

Moldova – Kosovo 1-1  (Nicolaescu 19/Kololi 71)

Slovenia – Grecia 0-0

Slovenia – Moldova 1-0 (Bohar 29)

Kosovo – Grecia 1-2 (B. Berisha 83/Limnios 3, Siovas 52)

Grupa 4

Albania – Belarus 3-2 (Çikalleshi 20, 27p, Manaj 44, Skavysh 35, Ebong 80)

Kazakhstan – Lituania 1-2 (Aimbetov 38/Vorobjovas 40, Novikovas 90)

1Albania63218411
2Belarus631210810
3Lituania6222578
4Kazakhstan6114594

S-au jucat:

Albania – Kazakhstan 3-1 (Çikalleshi 16, Ismajli 23, Manaj 63p/Kuat 25)

Belarus – Lituania 2-0 (Yablonski 5, Ebong 20)

Belarus – Kazakhstan 2-0 (Yablonski 36, Yuzepchuk 90)

Lituania – Albania 0-0

Kazakhstan – Albania 0-0

Lituania – Belarus 2-2 (Novikovas 7, Laukžemis 75/Lisakovich 59p, Sachivko 66)

Belarus – Albania 0-2 (Çikalleshi 24, Bare 79)

Lituania – Kazakhstan 0-2 (Zainutdinov 4, Kuat 87)

Kazakhstan – Belarus 1-2 (Aimbetov 63/Bordachev 54Lisakovich 87)

Albania – Lituania 0-1 (D. Kazlauskas 52)

LIGA D

Grupa 1

Andorra – Letonia 0-5 (Černomordijs 6, J. Ikaunieks 57, 60, Gutkovskis 70p, Krollis 90p

Malta – Insulele Feroe 1-1 (Guillaumier 54, Jónsson 70)

1Insulele Feroe63309512
2Malta6231869
3Letonia6041344
4Andorra6023162

S-au jucat:

Malta – Andorra 3-1(Garcia 56ag, Degabriele 59, Dimech 90/Rebés 3)

Letonia – Insulele Feroe 1-1 (Kamešs 59/Vatnhamar 60)

Insulele Feroe – Andorra 2-0 (K. Olsen 19, 33)

Letonia – Malta 0-1 (Borg 90+7)

Insulele Feroe – Letonia 1-1 (O. Faerø 28/Ikaunieks 25)

Andorra – Malta 0-0

Insulele Feroe – Malta 3-2(K.Olsen 25, A.Olsen 87, B.Olsen 90/Degabriela 37, Agius 73)

Letonia – Andorra 0-0

Andorra – Insulele Feroe 0-1 (K. Olsen 32)

Malta – Letonia 1-1 (Nwoko 16/Guillaumier 26ag)

Grupa 2

San Marino – Gibraltar 0-0

Gibraltar – Liechtenstein 1-1 (Frommelt 17ag/Frick 44)

1Gibraltar4220318
2Liechtenstein4121324
3San Marino4022032

S-au jucat:

Liechtenstein –San Marino 0-0

Liechtenstein – Gibraltar 0-1 (De Barr 10)

Gibraltar – San Marino 1-0 (Torilla 43)

San Marino – Liechtenstein 0-2 (Hasler 4, Frick 15)

Din aceeași categorie