Cleo Keseru a reușit să înscrie, într-n meci extrem de important, în deplasare, cu Levski Sofia. Nu numai că Ludogorets și-a păstrat avantajul de trei puncte, în fața celor de la CSKA Sofia, ci a stopat ascensiunea lui Levski, echipă ce s-ar fi apropiat la numai trei puncte de locul 1, în cazul unui succes. Ludogorets a învins cu 2-0 goluri marcate de doi români Keseru și Moți.

Ludogorets a aliniat în meciul cu Levski o formulă cu patru internaționali români IMoți, Grigore, Adi Popa și Cleo Keseru), trei jucători brazilieni, un polonez și doar trei bulgari.

Internaționalul bulgar al lui Levski, Kostov a semnat primele mari ocazii, în minutele 15 și 17. În minutul 26 Moți a trimis în bară iar pe recuperare Keseru, a reluat din vole, în blocaj. Marcelinho a fost egoist apoi, Keseru fiind în fața porții goale dar s-a revanșat în minutul 38 când brazilianul l-a pus pe KESERU în situație iminentă de gol iar acesta a marcat. Însă Celo nu l-a văzut pe Adi Popa care venise să-l felicite iar cei doi s-au dat cap în cap! În partea secundă prima ocazie a semnat-o polonezul Gorlaski după care, la o fază creată de Keseru, Wandersson să rateze din șase metri. Levski a ripostat prin Paulinho după care Wandersson a ratat o ocazie imensă. Polonezul Swierczok a intrat în locul lui Cleo și a obținut o lovitură de pedeapsă pe care Cosmin Moți a transformat-o în minutul 80. Când să se bucure Moți a fost eliminat după o discuție mai bărbătească cu un adversar…