Liderul Ligii 4 Bihor, CSC Sânmartin s-a deplasat azi, pentru un amical la Tășnad, unde a întâlnit echipa locală Unirea, locul 1- în Seria V a Ligii a 3-a. Antrenorul bihorenilor, Ovidiu Morna, nu a putut conta pe mai mulți jucători de bază și nu a avut în lot niciun fundaș central de meserie!  Partida s-a disputat pe un gazon înghețat și s-a încheiat cu victoria gazdelor, scor 2-1 (1-0).

Posted by F.C. Unirea Tășnad on 24 Februarie 2018

SURSA VIDEO: facebook/FC Unirea Tasnad

Unirea Tășnad, cea mai bine clasată echipă, pe lan național din fotbalul sătmărean, a deschis scorul în primele minute.  Imediat după pauză Claudiu Copil a executat magistral o lovitură liberă direct în vinclu, bară-gol. Gazdele au marcat golul victoriei în finalul partidei atunci când bihorenii avea în teren o echipă formată, mai mult de jumătate din juniori.

De altfel atacant la origini, antrenor-jucător, Ovidiu Morna a evoluat azi pe postul de fundaș central.

CSC Sânmartin: Verdeș – Fitero, Ov. Morna, Ungur, Iuhas – Cristian Copil, Claudiu Copil, Trip, Cl. Popa – Paina, Meșter. Au mai jucat: Avram – Scorțe, Hendruțiu, Horea.

Nino Ban, Ovidiu Popa, Andrei Șumălan, Alex Pintea și Ardelean, au fost absenți la echipa bihoreană.