Atacantul format la FC Bihor, Cleo Keseru, a început perfect sezonul, cu o ”dublă” în partida cu nou-promovata Ţarsko Selo, scor 2-0, în prima etapă din campionatul Bulgariei. Keșeru, care în sezonul trecut a marcat de 24 de ori pentru campioana Bulgariei, a deschis scorul în minutul 7, când a transformat o lovitură de la 11 metri. Apoi a reușit ‘dubla’ în minutul 67 când a înscris, ca la Oslo, cu capul, ”pe mingea a doua”.

Fundașii Cosmin Moți și Dragoș Grigore nu s-au regăsit nici măcar în lot pentru acest meci fiind, probabil, menajați în vederea partidei retur cu Ferencvaros, din Preliminariile Champions League, programată miercuri, de la ora 20:;30 în Bulgaria. În tur maghiarii au învins cu scorul de 2-1.

sursa video: youtube.com

sursa foto: ludogorets.com