Campioana Bulgariei, Ludogorets, a avut parte de un meci dificil, pe teren propriu, în cadrul etapei a 19-a din prima ligă bulgară. Echipa lui Cleo Keseru a remizat pe teren propriu, cu Cherno More: 1-1. Rezultatul nu este de natură să sperie pentru că Ludigorets are avantaj mare în fruntea ierarhiei, fiind neînvinsă în actuala stagiune din Bulgaria.

Oaspeții au deschis scorul prin Aktaou la mijlocul prime reprize (minutul 24). Ludogorets a egalat cu cinci minute înainte de final prin Swierczok (1-1) iar la un minut distanță Keseru a împins mingea dincolo de linia porții dar s-a dictat faulta la portar, arbitrul refuzându-i internaționalului român golul victoriei.