Viitorul Șelimbăr și CSC Sânmartin s-au întâlnit la Cisnădie, în etapa a șasea din Liga 3, Seria 5. Cele două echipe s-au anulat, reciproc, vreme de mai bine de 70 de minute. Apoi a început spectacolul, diferența fiind făcută de Alexandru Curtean, fostul mijlocaș al lui Gaz Metan, Dinamo sau Poli Timișoara, în prima ligă unde a adunat peste 250 de jocuri…

Minutul 72: 1-0 Curtean transformă, impecabil, o lovitură liberă de la 28 de metri, în stânga lui Beke.

Minutul 77: 2-0 Curtean mai transformă o lovitură liberă, în stilul lui Ilie Dumitrescu în 94…

Minutul 84: 2-1 Nogo aruncă o minge la peste 60 de metri, în careul gazdelor, Sergiu Pop este faultat de Vișa, la opt metri central, de poartă, penalty, transformat perfect de același Sergiu Pop.

Minutul 90: Noul intrat Hodea înscrie, cu capul, din șase metri, central, profitând de o eroare colectivă de marcaj.

În concluzie, rafinamentul tehnic al lui Curtean și trei faze fixe, au rezolvat ecuația celor trei puncte.

Viitorul Șelimbăr – CSC Sânmartin 3-1

Au marcat: Alexandru Curtean 72, 77, Paul Hodea 90+1 / Sergiu Pop 84 pen

Viitorul Șelimbăr: Matenciuc – Groza, Natea, Vișa, Stanciu, Chindriș, Curtean, Fotescu (91 Moga), Best (83 Doda), Cârstean (Hodea 77), Cârlioanță. Antrenor: Ioan Luca

CSC Sânmartin: Beke – Cl Popa, Nogo, Pintea, Tiponuț, Lupșe, Fl. Pop, Habakuk, Szabados, Sorian, Sg. Pop. Antrebor: Călin Cheregi.

SURSA VIDEO: facebook.comViitorul Selimbar

LIVE VIDEO: VIITORUL ȘELIMBĂR – CSC SÎNMĂRTIN