VEZI AICI, rezultatele de sâmbătă ( 26 octombrie) din LIGA 4 și LIGA 5 Bihor

Ciao restaurant - pizzerie

Fotbalul bihorean programează, sâmbătă și duminică, partidele etapei a 10-a atât în liga 4 cât și în Liga 5. Iată primele rezultate, cu precizarea că acest articol va fi actualizat, la câteva minute după încheierea partidelor.

LIGA 4. Etapa 10

CS Săcueni – CAO Oradea 1-5

Au marcat: Mare 67/Mare 21ag, Hosu 33, 84, Lezeu 38, Costea 81

Baza sportiva Tineretului

CSO Ştei – Unirea Livada 1-2

Mândru 19/Laslău 24, 84

Olimpia Salonta – Viitorul Borş 1-5 Au marcat: Perț 1/Em. Zadori, 10, 60, S. Zadori 48, Wartitz 90, Petricău 90+2

CS Oşorhei – Crişul Aleşd 4-2

Au marcat: Nino Ban 18, 52, Norbert Gyori 59, Paul Suciu 65/Sebi Mândrilă 3, 8

CS Diosig – Universitatea Oradea 1-7

Au marcat: Borzescu 44pen/Birta 3, 52, Gavrilaș 7, 90, Ilieș 8, Bulz 30, Sturz 67

DUMINICĂ

13:00 CSC Sânmartin II – Unirea Valea lui Mihai

14:00 Crişul Sântandrei – CS Bihorul Beiuş

15:00 Foresta Tileagd – CS Mădăras.

CLASAMENT

1 CAO 1910 Oradea 10 10 0 0 48 5 30
2 Crişul Sântandrei 9 7 1 1 27 4 22
3 Viitorul Borş 10 7 1 2 31 14 22
4 CS Oșorhei 10 6 1 3 27 17 19
5 CSO Ştei 10 6 1 3 21 14 19
6 Unirea Embrak Livada 10 6 0 4 20 14 18
7 CSC Sânmartin II 9 4 1 4 15 19 13
8 CS Diosig 10 5 1 4 24 34 13
9 Unirea Valea lui Mihai 9 4 0 5 19 26 12
10 FC Universitatea Oradea 10 3 2 5 22 17 11
11 Olimpia Salonta 10 3 1 6 16 25 10
12 CS Săcueni 10 3 0 7 15 29 9
13 Crișul Aleșd 10 3 0 7 15 31 9
14 CS Mădăras 9 2 1 6 11 29 7
15 Bihorul Beiuș 9 2 0 7 14 30 6
16 Foresta Tileagd 9 1 2 6 14 30 5

LIGA 5. SERIA I. Etapa 10

Voinţa Suplac – Viitorul Bratca 4-1

Cetatea Biharia – Voinţa Cheresig 5-1

DUMINICĂ

11:00 Inter Aştileu – AS Vadu Crișului

13:00 Minerul Şuncuiuş – Toldy Sannicolau de Munte

15:00 Locadin Ţeţchea – Slovan Valea Cerului

15:00 Progresul Sîniob – ACS CAO 1910 Oradea.

CLASAMENT

1 Slovan Valea Cerului 8 8 0 0 26 2 24
2 Voinţa Suplac 9 6 2 1 29 6 20
3 Cetatea Biharia 10 5 3 2 21 12 18
4 AS Vadu Crișului 9 5 2 2 23 14 17
5 CAO 1910 Oradea II 9 4 4 1 30 22 16
6 Locadin Ţeţchea 9 4 1 4 20 26 13
7 Progresul Sîniob 8 3 2 3 11 15 11
8 Viitorul Bratca 10 2 4 4 17 20 10
9 Minerul Şuncuiuş 9 1 4 4 8 14 7
10 Inter Aştileu 9 2 0 7 20 31 6
11 Toldy Sannicolau M 8 1 1 6 12 34 4
12 Voinţa Cheresig 10 0 3 7 13 34 3

LIGA 5. SERIA II. Etapa 10

Partizanul Sânnicolau Român – Unirea Roşia 2-3

Duminică

11:00 Voința Ciumeghiu – Viitorul Batăr

15:00 Vida Pomezeu – Izvorul Cociuba Mare

15:00 Zorile Buntesti – Victoria Avram Iancu

15:00 Vulturul Dobreşti – Victoria Tulca

15:00 Gloria Căbeşti – Biharea Vaşcău.

Viitorul Tărian – Gloria Beius (AMÂNAT pt joi, 7 noiembrie)

CLASAMENT

1 Gloria Beiuș 9 8 1 0 35 7 25
2 Unirea Roşia 10 7 1 2 26 18 22
3 Zorile Buntești 9 6 2 1 30 14 20
4 Viitorul Tărian 9 6 0 3 35 18 18
5 Victoria Avram Iancu 9 5 2 2 23 13 17
6 Partizanul 10 5 1 4 22 24 16
7 Izvorul Cociuba Mare 9 3 3 3 20 16 12
8 Voința Ciumeghiu 9 3 1 5 15 18 10
9 Biharea Vaşcău 9 3 0 6 23 25 9
10 Viitorul Batăr 9 2 1 6 23 27 7
11 Vida Pomezeu 9 4 1 4 12 21 7*
12 Victoria Tulca 9 2 1 6 13 33 7
13 Gloria Căbeşti 9 1 1 7 11 31 4
14 Vulturul Dobreşti 9 1 1 7 9 32 4

Din aceeași categorie