VEZI AICI – programul etapelor din 13-14 aprilie în Liga 4 și Liga 5 Bihor

Ciao restaurant - pizzerie

Sâmbătă, 13 aprilie respectiv duminică, 15 aprilie, se dispută o nouă etapă în Ligile 4 și 5 Bihor. Toate partidele etapei 21 din Liga 4 se vor disputa sâmbătă. În Liga 5, unde s-a ajuns la borna cu numărul 19, un singur joc este programat sâmbătă, cel de la Biharea. Caopul de afiș al rundei din L5 îl reprezintă duelul dintre primele două clasate în Seria II, Biharea Vașcău și Unirea Roșia partidă programată la ”Cou” de la ora 15:00.

Liga 4. Etapa 21 Sâmbătă, 13 aprilie

11:00 CS Diosig – CS Mădăras

11:00 Bihorul Beiuș – CAO

Baza sportiva Tineretului

13:00 Viitorul Borș – CSO Ștei

15:00 Olimpia Salonta – CSC Sânmartin

15:00 CS Oșorhei – Crișul Aleșd

17:00 Unirea Valea lui Mihai – FC Universitatea

17:00 CS Săcueni – Crișul Sântandrei

Unirea Livada – etapă liberă

CLASAMENT LIGA 4

1 CSC Sânmartin 18 15 3 0 50 12 48
2 CAO 19 13 3 3 59 14 42
3 Crișul Sântandrei 19 10 2 7 34 29 32
4 Unirea Valea lui Mihai 19 9 4 6 33 39 31
5 Unirea Livada 19 8 6 5 31 24 30
6 CS Oşorhei 19 9 3 7 39 35 30
7 FC Universitatea 19 8 5 6 33 24 29
8 CS Diosig 18 9 2 7 39 31 29
9 Viitorul Borș 19 8 3 8 40 25 27
10 CS Mădăras 18 7 1 10 28 49 22
11 Olimpia Salonta 18 7 0 11 20 30 21
12 CSO Ștei 19 4 3 12 22 40 15
13 CS Săcueni 19 3 5 11 22 43 14
14 Bihorul Beiuș 19 3 5 11 14 37 14
15 Crișul Aleșd 18 4 1 13 31 59 13

Liga 5. Seria I. Etapa 19

Sâmbătă, 13 aprilie

17:00 Cetatea Biharia – Slovan Valea Cerului

Duminică, 14 aprilie

15:00 CSC Sânmartin – Inter Aștileu

17:00 Toldy – Progresul Sâniob

17:00 LPS Bihorul – Locadin Țețchea

17:00 Minerul Șuncuiuș – Foresta Tileagd

17:00 AS Vadu Crișului – CSC Bratca

Voința Suplac – etapă liberă

CLSAMENT LIGA 5. Seria I

1 CSC Sânmartin 17 15 1 1 51 13 46
2 Foresta Tileagd 16 12 2 2 56 13 38
3 Voința Suplac 17 11 3 3 55 17 36
4 Viitorul Bratca 17 10 1 6 34 27 31
5 Slovan Valea Ccerului 17 9 3 5 56 24 30
6 Cetatea Biharia 16 7 4 5 40 24 25
7 AS Vadu Crișului 16 6 2 8 25 34 20
8 Locadin Țețchea 16 5 3 8 28 44 18
9 Inter Aștileu 17 5 2 10 24 56 17
10 Minerul Șuncuiuș 17 4 3 10 26 37 15
11 Sannicolau de Munte 16 4 2 10 19 40 14
12 Progresul Saniob 17 2 4 11 17 61 10
13 LPS Bihorul Oradea 17 1 4 12 16 57 7

Liga 5. Seria II. Etapa 19. Duminică, 14 aprilie

13:00 Vida Pomezău – Vulturul Dobrești

15:00 Biharea Vașcău – Unirea Roșia

17:00 Gloria Căbești – Voința Ciumeghiu

17:00 Partizanul – Viitorul Tărian

17:00 Zorile Buntești – Victoria Avram Iancu

17:00 Victoria Tulca – Unirea Oșorhei

17:00 Voința Cheresig – Izvorul Cociuba Mare

CLASAMENT. LIGA 5. Seria 2

1 Biharea Vaşcău 18 13 2 3 59 22 41
2 Unirea Roşia 18 11 3 4 55 33 36
3 Unirea Oșorhei 18 10 4 4 40 20 34
4 Zorile Buntești 18 8 5 5 42 33 29
5 Voința Cheresig 18 7 6 5 35 27 27
6 Viitorul Tărian 18 8 2 8 48 43 26
7 Partizanul Sânnicolau 18 7 4 7 39 32 25
8 Victoria Tulca 18 8 1 9 50 59 25
9 Vulturul Dobrești 18 6 4 8 28 42 22
10 Gloria Căbești 18 6 3 9 39 49 21
11 Vida Pomezeu 18 5 4 9 38 46 19
12 Voința Ciumeghiu 18 4 4 10 27 40 16
13 Izvorul Cociuba Mare 18 3 5 10 24 58 14
14 Victoria Avram Iancu (-6) 18 6 1 11 36 55 13

Din aceeași categorie