VEZI AICI – Primele rezultate din noul sezon al Ligii 4.

*Unirea Livada a început campionatul c un succes în deplasare, pe terenul Viitorului Borș. Antrenorul-jucător Mădălin Popa a marcat unicul gol, în prima repriză, în urma unei lovituri de colț.

*Valea lui Mihai a condus cu 2-0 în partida cu Crișul Sântandrei. Oaspeții au revenit până la pauză (2-1). Crișul Sântandrei a întors soarta partidei în repriza a doua când a marcat de două ori, ambele goluri venind din lovituri de la 11 metri. Gazdele au contestat vehement acordarea celui de-al doilea penalty, cel care s-a dovedit a fi decisiv.

*Bihorul Beiuș s-a impus în derbyul ”zonei”. Țirban și Gavriș au făcut 2-0 însă Matei a redus din diferență în ltimul minut al primei reprize după ce a transformat un penalty. Mihuța a asigurat avantajul de două goluri (3-1) pentru ca șteienii să stabilească scorul final în ultimul minut al prelungirilor, prin Sandu Balaj.

*Campioana a făcut scor pe terenul nou-promovatei CS Săcuieni. Echipa lui Zoli Vig s-a impus cu 5-0, în prima deplasare a sezonului.