VEZI AICI: Laureații Galei CS Shogunul Oradea!

Giorgio Mare Oradea

Finaliști la Karate Shotokan de la centrul de performanță al Clubului Sportiv Shogunul Oradea & cercul de Karate Modern al Palatului Copiilor și Elevilor Oradea (MEN), Căminul cultural din Sântandrei a fost plin duminică seara de sportivi, părinți și invitați la Gala de premiere 2019 făcânduse o sinteza a anului competițional 2019. Au fost premiaţi oameni din sportul bihorean (karate) conducatori de cluburi, oficiali, arbitri, oameni apropiati sportului si nu ultima data sportivii echipei de karate shotokan de la centrul de performanţă a CS Shogunul, cât şi cei de la sportul de masă prin cercul de Karate Modern al Palatului Copiilor și Elevilor Oradea aflat sub tutela Ministerului Educaţiei Naționale (MEN), în urma rezultatelor obţinute atât pe plan intern cât şi internaţional, fiind acordate premii în cupe, trofee şi diplome.

„În prag de An Nou dorim să felicităm sportivii pentru munca depusă şi rezultatele obţinute. De asemenea, aducem mulţumiri tuturor celor care ne-au sprijinit şi au fost lângă noi în anul 2019, fie că este vorba de sponsori, indistuţii cu care colaborăm sau părinţi” prof. Ioan Vaida

În urma însumării punctelor, cel mai bun sportiv al anului 2019 a devenit sportivul LALESCU LUCA MIHAI (79 puncte), care şi-a trecut în palmares două titluri de campion naţional, multiplu medaliat la Campionate & Grand Prix internaționale de karate.

Au fost alcătuite mai multe clasamente pe diferite categorii de vârstă:

SC Rozsdas Service SRL

Sportivul Anului 2019 (LALESCU LUCA MIHAI – 79 puncte)

I-FAUR-BALINT NATALIA REBECA (Campioana grupei top-10 / SENIOARE)– 71 puncte

I- SANDU RAZVAN – OCTAVIAN (Campionul grupei top-10 / SENIORI)– 35 puncte

I-ROMOCEA DIANA NICOLETA (Campioana grupei top-10 / TINERET / – I- )– 68 puncte,

I- ȘUTEU ANDREI-LUCA (Campionul grupei top-10 / TINERET / – I- )– 69

I- TRIPA IULIA (Campioana grupei top-10 / TINERET / – II- )– 74 puncte I- BENȚE RAUL-BOGDAN (Campionul grupei top-10 / TINERET / – II- )– 34 puncte I- FILIMON ANNEMARIE- ISABEL (Campioana grupei top-10 / TINERET / – III- )– 65 puncte I- DECSEI ALEX-LAURENTIU (Campionul grupei top-10 / TINERET / – III- )– 32 puncte

I- LIPAI MIRUNA-SARA (Campioana grupei top-10 / JUNIOARE / – I- )– 65 puncte

I- BORZ NICOLAE-NICUȘOR (Campionul grupei top-10 / JUNIORI / – I- )– 32 puncte

I- SANDU OANA-LUCIA (Campioana grupei top-10 / JUNIOARE / – II- )– 42 puncte

I- ARGHIROIU ALEXANDRU (Campionul grupei top-10 / JUNIORI / – II- )– 30 puncte

I- KELA ANDREEA-CRISTINA (Campioana grupei top-10 / CADETE / – I- )– 65 puncte

I- MOLDOVAN RĂZVAN (Campionul grupei top-10 / CADEȚI / – I- )– 63 puncte

I- SZABO SARA-KRISZTINA (Campioana grupei top-10 / CADETE / – II- )– 69 puncte

I- PAUL OCTAVIAN-GEORGE (Campionul grupei top-10 / CADEȚI / – II- )– 68 puncte

I- LIPAI ȘTEFANIA MARIA (Campioana grupei top-10 / MINICADETE / – I- )– 32 puncte

I- DONEA DENIS-CLAUDIUS (Campionul grupei top-10 / MINICADEȚI / – I- )– 58 puncte

I- BLIDAR MAYA-REBECA (Campioana grupei top-10 / MINICADETE / – II- )– 26 puncte

I- LENCAR DENIS-FLORIN (Campionul grupei top-10 / MINICADEȚI / – II- )– 49 puncte

I- MOȘ IARINA (Campioana grupei top-10 / MINICADETE / – III- )– 23 puncte

I- RUSANDA PAUL-DAVID (Campionul grupei top-10 / MINICADEȚI / – II- )– 45 puncte

I- CUC ALEXIA-MARIA (Campioana grupei top-10 / COPII / – I- ) – 16 puncte

I- PETRINCA MIHAI (Campionul grupei top-10 / COPII / – I- ) – 16 puncte

I- HANGA IASMINA-MARIA (Campioana grupei top-10 / COPII / – II- ) – 15 puncte

I- FUSUS GEORGE FLORIN (Campionul grupei top-10 / COPII / – II- ) – 15 puncte

I- HANGA CARINA-ANA (Campioana grupei top-10 / COPII / – III- ) – 14 puncte

I- SOTIUŢ ANA-FRANCESCA (Campioana grupei top-10 / COPII / – IV- ) – 14 puncte

Grupa ASPIRANTI

I- ROMOCEA ADRIAN-FLORIN

II- ROMOCEA MATEI-GHEORGHE

III- BUTIRI ANDREI

IV- BUTIRI MARIA

V-SILAGHI BOGDAN-MIHAI

VI- FULOP ANDREI DANIEL

VII- DUME ALEXANDRA-KATHERINE-NICOLE

VIII- TIMAR RAREŞ-COTIZO

IX- BOJI OCTAVIAN-ANDREI

X- SUCIU COSMIN-NICOLAE

Grupa SPERANTE

I- TRIF DARIO

II- DORNEA DARIUS-ANDREI

III-NEGRU NARCIS-FLORIN

IV- SIME DORIAN-ŞTEFAN

V- TOMA RAREŞ ŞTEFAN

VI- KOVACS PAUL

VII- SILAGHI STEFAN ALEXANDRU

VIII- SIMUȚ TUDOR

IX- ȘERB IANIS ALEXANDRU

X- GALIȘ ALEXANDRU

Premii speciale:

Arbitri / Referee

1-Babinszki Robert,

2-Badea Cristian,

3-Bulc Claudia,

4-Papp Cristian,

5- Gergely Lajos Tamás,

6- Georgieş Hajnalka Annamaria,

7-Indrie Rebeca Alexandra,

8-Marin Carina,

9-Neaga Raul Marian,

10-Negru Alexandra,

11-Panaite Andreea,

12-Pişki Lajos Arnold

13-Platona Sabin Mirel.

Cu premii speciale au fost recompensaţi sportivii:

-RUSANDA PAUL-DAVID – Cel mai tehnic sportiv la categoria Copii

-LENCAR DENIS-FLORIN – Cel mai combativ sportiv la categoria la categoria Copii

-DONEA DENIS-CLAUDIUS – Cel mai COMPLEX sportiv la categoria Copii

-SZABO SARA- Cel mai tehnic sportiv la categoria la categoria Cadete.

-KELA ANDREEA- Cel mai combativ sportiv la categoria la categoria Cadete.

-LALESCU LUCA- Cel mai tehnic sportiv la categoria la categoria Cadeți.

-MOLDOVAN RAZVAN – Cel mai combativ sportiv la categoria la categoria Cadeți.

-BORZ NICUSOR – Cel mai tehnic sportiv la categoria la categoria (Juniori).

-BENTE RAUL – Cel mai combativ sportiv la categoria la categoria Juniori.

-TRIPA IULIA – Cel mai tehnic sportiv la categoria la categoria Junioare.

-LIPAI MIRUNA-SARA – Cel mai combativ sportiv la categoria Junioare.

– DECSEI ALEX-LAURENTIU – Cel mai tehnic sportiv la categoria Tineret.

-SANDU RĂZVAN – OCTAVIAN – Cel mai combativ sportiv la categoria Tineret.

-ROMOCEA DIANA NICOLETA – Cel mai tehnic sportiv la categoria Tineret.

-FAUR-BALINT NATALIA REBECA – Cel mai combativ sportiv la categoria la categoria Tineret. –

CHERECHEȘ RAUL ȘERBAN – Cel mai titrat sportiv (multiplu campion mondial) al clubului SHOGUNUL ORADEA.

Din aceeași categorie