VEZI AICI cum s-a încheiat derbyul Bad Boys – AEK, dar și rezultatele din etapa a doua a campionatului de minifotbal al Bihorului

Bad Boys a câștigat primul mare derby al noului sezon de minifotbal bihorean, 4-3 în disputa cu AEK Oradea. Partida s-a disputat pe Baza Sportivă Tineretului în fața unei asistențe numeroase.

AEK a avut în Andrei Șumălan un jucător exponențial în prima repriză, când a jucat perfect, reușind și o dublă. Tibi Szeles a egalat la un moment dat (1-1) cu o reluare cu călcâiul. Deși a avut 2-1 la pauză, AEK a încasat trei goluri la rând din faze fixe. Szeleș a egalat (și) la 2 după un penalty obținut tot de el după care a reușit ”tripla” (3-2) după un corner a la Alexander Trent executat de Alex Lezeu… Sebi Achim, poate cel mai bun jucător al lui Bad Boys (alături de Szeles) a punctat, tot după un corner (4-2) însă Micaș a înscris repede, cu un șut aproape de la mijlocul terenului (4-3) și a animat finalul. Un final care a consemnat victoria cu 4-3 a ”Băieților răi”,

Într-o altă partidă FCSB Beiuș a învins cu 5-3 pe Rei după un meci nebun. Beiușenii au condus cu 1-0 dar au fost eegalați. Apoi au avut 3-1 și s-a făcut 3-3! În cele din urmă vicecampioana a găsit resurse, pe final pentru a-și trece în cont primul succes din acest sezon.

Ultimele două partide, încheiate aproape de miezul nopții, au avut și ele suspans. Pokemon a câștigat disputa cu Inter, cu 4-2. Pokemonii au avut 3-1 și 4-2 dar Inter a revenit de fiecare dată fără a reuși și egalarea.

În fine Tiki Taka s-a impus cu 4-2 în disputa cu Dedeman., după o altă partidă frumoasă.

Bad Boys – AEK Oradea 4-3 (1-2)

Au marcat: Szeleș 5, 29pen, 31, Sebi Achim 47/Șumălan 4, 10, Micaș 48

Bad Boys: Verdeș – Fărcuța, Ferariu, Letan, Lezeu, Szeles, Emad, Novac, Sebi Achim, Pașca, Giura, Ungur, Neaga.

AEK Oradea: Ghețe – Fl. Lazăr, Cr. Copil, Micaș, Birta, Cr. Andor, Ferik, Șumălan, Pocian.

Arbitri: Tavi Șovre – Rareș Vidican.