Turrisul lui Lincar și Domocoș, maximum de puncte! Lupuț și Dianu au făcut egal în derbyul orașului lui Brâncuși

Turris Tr. Măgurele, echipa antrenată de bihorenii Erik Lincar și Vio Domocoș, este marea surpriză din debutul Ligii II având maximum de puncte, 12, după primele patru etape. Azi, Turris a învins la Chiajna, cu 3-0. Trupa fostului mijlocaș al Stelei și al lui Bordeaux a reușit să deschidă scorul relativ repede, în minutul 6, prin șutul în vinclu al lui Pană. Jocul s-a rupt la golul doi, marcat de Ciobanu, în minutul 73 pentru ca, bosniacul Turkovici să stabilească scorul de forfait. Nici Viitorul Pandurii Tg. Jiu n-a obținut un rezultat tocmai rău, în marele război de lângă Masa Tăcerii: 0-0 cu Pandurii Tg. Jiu. Jucătorii s-au bătut extrem de mult cu canicula, ei fiind cei care au solicitat arbitrului pauză de hidratare după nici un sfert de oră și din cauza căldurii emanate de terenul sintetic.