TABLOUL REZULTATELOR: Liga 4, Liga 5 și Luceafărul

Giorgio Mare Oradea

Până la încheierea cronicilor din etapele de campionat programate în acest week-end vă prezentăm, conform tradiției, un tablou al rezultatelor din Liga 4, Liga 5 precum și de la meciul Luceafărului cu Farul Constanța.

LIGA 2

FC Luceafărul Oradea – Farul Constanța 5-0 (2-0)

Au marcat: Paraschiv 15, Bebey 45+2, Vasile Pop 65pen, Preoteasa 86, Oros 90+3 pen

LIGA 4. ETAPA 27

Sâmbătă, 18 mai

CSC Sânmartin – Crișul Sântandrei 4-1

Au marcat: Ovi Popa 5, 48, Ionuț Ban 83, Sorian 87/Sorin Ungur 70pen

CS Oșorhei – Unirea Valea lui Mihai 2-1

Au marcat: Andrei Șumălan 43, Paul Suciu 45+1/Lakatos Janos 34

CS Diosig – FC Universitatea 2-2

Au marcat: Vlad Ghețe 24, Daina 86/Răzvan Birta 33,…… 41

Crișul Aleșd – Unirea Livada 2-1

Au marcat: Vlad Țap 26, 61/Mădălin Popa 39

CAO – CS Săcueni 4-1

Au marcat: Sergiu Ciocan 2, Remus Pașca, Blagea /

CS Mădăras – CSO Ștei 2-2

Au marcat: Alex Lezeu 27, Jurcuț 73/ Daniel Gavriș 8, 29

Miercuri, 22 mai

18:00 Olimpia Salonta – Bihorul Beiuș

CLASAMENT LIGA 4

1 CSC Sânmartin 25 21 4 0 87 21 67
2 CAO 26 18 3 5 78 24 57
3 Viitorul Borș 25 13 3 9 64 33 42
4 Crișul Sântandrei 25 12 5 8 46 40 41
5 CS Oşorhei 26 12 5 9 49 46 41
6 CS Diosig 25 12 3 10 53 50 39
7 Unirea Livada 25 10 7 8 43 34 37
8 Unirea Valea lui Mihai 25 10 5 10 39 53 35
9 FC Universitatea 25 9 6 10 43 38 33
10 Crișul Aleșd 25 9 1 15 48 81 28
11 CSO Ștei 25 7 5 13 35 46 26
12 CS Mădăras 25 7 3 15 37 73 24
13 Olimpia Salonta 24 7 2 15 23 46 23
14 Bihorul Beiuș 24 5 6 13 21 49 21
15 CS Săcueni 26 4 6 16 30 62 18

Liga 5. Seria I. Etapa 24

Voința Suplac – Cetatea Biharea 1-3

Inter Aștileu – Slovan Valea Cerului 1-3

Minerul Șuncuiuș – Toldy Sânnicolau de Munte 2-1

LPS Bihorul – CSC II Sânmartin 0-5

Locadin Țețchea – Viitorul Bratca 6-1

Foresta Tileagd – AS Vadu Crișului 3-2

Progresul Sâniob – etapă liberă.

CLSAMENT LIGA 5. Seria I

1 CSC II Sânmartin 22 18 2 2 66 18 56
2 Foresta Tileagd 21 16 3 2 88 17 51
3 Slovan Valea Cerului 22 14 3 5 74 30 45
4 Voința Suplac 22 13 4 5 65 24 43
5 Viitorul Bratca 21 12 2 7 44 34 38
6 Cetatea Biharia 22 11 4 7 59 40 37
7 AS Vadu Crișului 21 9 3 9 38 42 30
8 Sannicolau de Munte 21 7 2 12 25 48 23
9 Inter Aștileu 23 6 2 15 32 73 20
10 Locadin Țețchea 21 5 4 12 37 59 19
11 Minerul Șuncuiuș 21 5 4 12 30 52 19
12 Progresul Saniob 22 2 4 16 20 77 10
13 LPS Bihorul Oradea 21 1 5 15 19 83 8

Liga 5. Seria II. Etapa 24

Viitorul Tărian – Vulturul Dobrești 4-0 (meci oprit în minutul 39)

Victoria Avram Iancu – Victoria Tulca 3-3

Biharea Vașcău – Partizanul Sânnicolau Român 3-2

Voința Cheresig – Vida Pomezeu 0-2

Zorile Buntești – Gloria Căbești 4-1

Voința Ciumeghiu – Izvorul Cociuba Mare 2-1

Unirea Roșia – Unirea Oșorhei 1-1

CLASAMENT. LIGA 5. Seria 2

1 Biharea Vaşcău 23 17 2 4 80 30 53
2 Unirea Roşia 23 15 3 5 74 40 48
3 Zorile Buntești 23 12 6 5 61 40 42
4 Unirea Oșorhei 23 12 5 6 49 31 41
5 Viitorul Tărian 22 9 4 9 61 53 31
6 Partizanul Sânnicolau 23 8 7 8 45 38 31
7 Voința Cheresig 23 8 7 8 42 42 31
8 Vida Pomezeu 23 8 5 10 52 54 29
9 Victoria Tulca 22 9 2 11 61 75 29
10 Gloria Căbești 23 8 3 12 52 72 27
11 Voința Ciumeghiu 23 6 5 12 43 55 23
12 Vulturul Dobrești 23 6 5 12 37 62 23
13 Izvorul Cociuba Mare 23 5 5 13 33 72 20
14 Victoria Avram Iancu(-6) 23 7 1 15 48 74 16

Din aceeași categorie