Tabloul rezultatelor: Liga 2, Liga 4, Liga 5, Cupa Satelor; Sânmartinul în semifinale!

Iată dragi prieteni, un tabloul al rezultatelor din acest week-end.

Liga 2. Etapa 34

FC Luceafărul – Daco-Getica București 1-0

A marcat: Paraschiv 33

Liga 4. Etapa 25

CSC Sânmartin – Crișul Aleșd 10-1

Au marcat: Sergiu Pop 19, 34, 44, 47, 55 Nogo 13, Szabados 5, Ov. Popa 70, Alex Pintea 76, Cuc 89/ Țap 20

CS Oșorhei – FC Universitatea 2-1

Au marcat: Paul Suciu 44, Cristi Fitero 79/Daniel Gavrilaș  47

CS Diosig – Crișul Sântandrei 1-3

Au marcat: Cervinschi 90/Alin Bucșa 33, 78, Sorin Ungur 88 pen

Olimpia Salonta – CSO Ștei 0-0

CS Săcueni – Unirea Valea lui Mihai 0-0

CAO – Viitorul Borș 1-0

A marcat: Darius Costea 14

CS Mădăras – Unirea Livada 2-4

Au marcat: Daniel Mughiuruș 13, Mihai Șerban 23/Mădălin Popa 21 pen, Marian Pop 45, 87, Florin David 51.

Bihorul Beiuș – etapă liberă

CLASAMENT LIGA 4

1 CSC Sânmartin 23 20 3 0 80 17 63
2 CAO 24 17 3 4 73 21 54
3 Crișul Sântandrei 23 12 4 7 43 34 40
4 Viitorul Borș 24 12 3 9 57 32 39
5 CS Diosig 23 12 2 9 51 40 38
6 CS Oşorhei 24 11 4 9 47 45 37
7 Unirea Livada 23 10 6 7 39 29 36
8 Unirea Valea lui Mihai 24 10 5 9 38 51 35
9 FC Universitatea 23 8 5 10 38 34 29
10 Olimpia Salonta 23 7 2 14 21 43 23
11 CSO Ștei 23 6 4 13 25 44 22
12 CS Mădăras 23 7 1 15 33 69 22
13 Crișul Aleșd 23 7 1 15 44 79 22
14 Bihorul Beiuș 23 5 5 13 21 49 20
15 CS Săcueni 24 4 6 14 28 51 18

CUPA SATELOR – REZULTATE TEHNICE

Grupa A: Dumbrăvița (Timiș), Vârtoape (Teleorman), Ruginoasa (Iași), Cumpăna (Constanța)

Grupa B: Turburea (Gorj), Rudeni (Ilfov), Feldioara (Brașov), Sânmartin (Bihor)

Grupa A

Dumbrăvița – Cumpăna 0-1

Vârtoape – Ruginoasa 0-5

Cumpăna – Ruginoasa 0-3

Dumbrăvița – Vârtoape 8-0

Vârtoape – Cumpăna 1-2

Ruginoasa – Dumbrăvița 2-0

CLASAMENT Grupa A: 1. Ruginoasa 9p (10-0), 2. Cumpăna 6p (3-4), 3. Dumbrăvița 3p (8-3), 4. Vârtoapte 0p (1-15)

Grupa B

Turburea – Sânmartin 0-2

Rudeni – Feldioara 0-1

Sânmartin – Feldioara 2-1

Turburea – Rudeni 0-2

Rudeni – Sânmartin 0-1

Feldioara – Turburea 0-1

Clasament Grupa B: 1. Rudeni 6p (3-1), 2. Sânmartin 6p (4-2), 3. Turburea 3p (1-4), 4. Feldioara 3p (2-3),

Finala 7-8: Vârtoape – Feldioara 0-4

Finala 5-6: Dumbrăvița – Turburea 0-2

Semifinala 1: Cumpăna – Rudeni 2-0

Semifinala 2: Ruginoasa – Sânmartin 0-0 (3-1 la ldp)

Duminică, 12 mai 2019

Finala mică: Sânmartin – Rudeni 2-2 (2-1 la ldp)

Finala Cupei Satelor: Ruginoasa – Cumpăna 1-0

Liga 5, Seria 1, Etapa 23

Cetatea Biharia – Foresta Tileagd 2-5

Slovan Valea Cerului – Progresul Sâniob 3-0

Viitorul Bratca – Inter Aștileu 4-2

CSC II Sânmartin – Minerul Șuncuiuș 8-0

AS Vadu Crișului – Locadin Țețchea 3-1

18:00 Toldy Sânnicolau de Munte – Voința Suplac

LPS Bihorul – etapă liberă

CLSAMENT LIGA 5. Seria I

1 CSC II Sânmartin 22 18 2 2 66 18 56
2 Foresta Tileagd 21 16 3 2 88 17 51
3 Voința Suplac 20 13 4 3 63 19 43
4 Slovan Valea Ccerului 21 13 3 5 71 29 42
5 Viitorul Bratca 21 12 2 7 44 34 38
6 Cetatea Biharia 21 10 4 7 56 39 34
7 AS Vadu Crișului 21 9 3 9 38 42 30
8 Sannicolau de Munte 20 6 2 12 23 47 20
9 Inter Aștileu 22 6 2 14 31 70 20
10 Minerul Șuncuiuș 21 5 4 12 30 52 19
11 Locadin Țețchea 21 5 4 12 37 59 19
12 Progresul Saniob 22 2 4 16 20 77 10
13 LPS Bihorul Oradea 21 1 5 15 19 83 8

Liga 5. Seria II. Etapa 23

Unirea Oșorhei – Viitorul Tărian 4-2

Vida Pomezeu – Victoria Avram Iancu 3-1

Partizanul Sânnicolau Român – Zorile Buntești 1-1

Izvorul Cociuba Mare – Biharea Vașcău 0-3

18:00 Gloria Căbești – Voința Cheresig

18.00 Vulturul Dobrești – Voința Ciumeghiu

18:00 Victoria Tulca – Unirea Roșia

CLASAMENT. LIGA 5. Seria 2

1 Biharea Vaşcău 23 17 2 4 80 30 53
2 Unirea Roşia 22 14 3 5 66 38 45
3 Zorile Buntești 23 12 6 5 61 40 42
4 Unirea Oșorhei 23 12 5 6 49 31 41
5 Viitorul Tărian 22 9 4 9 61 53 31
6 Voința Cheresig 22 8 7 7 42 39 31
7 Partizanul Sânnicolau 23 8 7 8 45 38 31
8 Vida Pomezeu 23 8 5 10 52 54 29
9 Victoria Tulca 21 9 2 10 59 67 29
10 Gloria Căbești 22 7 3 12 49 72 24
11 Vulturul Dobrești 22 6 5 11 34 57 23
12 Voința Ciumeghiu 22 5 5 12 38 52 20
13 Izvorul Cociuba Mare 23 5 5 13 33 72 20
14 Victoria Avram Iancu(-6) 23 7 1 15 48 74 16

Din aceeași categorie