Stați un pic… Pe cine am bătut?!!

România a învins cu 1-0, la Craiova, reprezentativa Suediei, într-un meci amical. Unicul gol a fost marcat de Rotariu în minutul 57. Suedia este calificată la Campionatul Mondial din vara acestui an, din Rusia. Suedezii au obținut calificarea în urma dublei cu Italia, din barajul de calificare la mondiale. Pare o mare victorie pentru tricolori însă trebuie știut un lucru. În partida de la Craiova, Suedia nu a folosit, printre titulari, NICI UN JUCĂTOR, titular cu ITALIA deși opt dintre ei se aflau în lot.

Echipa de start a Suediei în meciul e la Craiova:

K. Jhonsson – J. Larson, Jansson, Helander, Hult – Durmaz, Fransson, Hiljemark, Sema – Guidetti, Thelin.

Echipa de start a Suediei în meciul decisiv cu Italia:

Olsen – Lustig, Lindelof, Granqvist, Augustinsson – Claesson, S. Larson, J. Johanson,  Forsberg – Berg, Toivonen.

La Craiova:

Lustig, Lindelof, Granqvist și Forsberg, au fost rezerve neutilizate.

Larsson și Berg au jucat exact trei minute, Claesson șapte minute iar vârful Toivonen a bifat zece minute.