Sebi Achim înscrie unicul gol! Fuzesgyarmat SK încheie turul pe primul loc

În această după-amiază de duminică (17 noiembrie), SK Fuzesgyarmat a obținut un succes de trei puncte,: 1-0 cu Tiszaujvaros, unicul gol al meciului fiind marcat, în minutul 28, de Sebi Achim! Cu 36 de puncte echipa antrenată de Tibi Boroș este lider în NB III, Liga 3 maghiară cu 12 victorii și 3 eșecuri fiind și singura echipă (din 16) fără niciun rezultat de egalitate!

Sebi Achim a fost eroul echipei sale. Fostul jucător al echipelor FC Bihor, Universitatea Craiova, Gloria Bistrița sau Petrolul Ploiești, a bifat 78 de minute fiind înlocuit de fostul atacant al lui FC Bihor Zambor Lukacs. Portarul Călin Fildan a fost căpitanul echipei, Răducu și Țoca au făcut tandem în centrul defensivei, Villand a intrat în minutul 78 în locul lui Kis iar Constantinescu, Szekely și Adam Achim (fratele lui Sebi) au fost integraliști.

Fuzesgyarmat – Tiszaujvaros 1-0 (1-0)

A marcat: Sebastian Achim

FUZESGYARMAT: Fildan – Răducu, Kis (78 Robert Villand), Adam Achim, Katona (89 Popescu), Fejes, Szekely, Sebi Achim (72 Zsambor Lukacs), Vincze, Bogdan Țoca, Dan Constantinescu.

TISZAUJVAROS: Csaba Toth – Burics, Lippai, Gelsi, Mark Toth, Pap, Husein, Bokros, Terdik, Kulcasar Hunor, Molnar.