Să fim fair: Gyor – clar peste echipa capitalei

CSM București a fost învinsă și în al doilea meci de Gyor, în faza grupelor principale ale Champions League la handbal feminin. Campioana Ungariei s-a impus clar, 27-25. CSM a avut avantaj: 10-9, după care a început hegemonia Gyorului, care a macat de șase ori la rând: 10-15. Ecartul de cinci goluri a fost anulat spre mijlocul părții secunde dar Gyor, cu Pintea în mare formă, a reacționat ca o mare campioană și a intrat în ultimul minut cu trei goluri avantaj (27-24) și posesia. Tot campioana României a închis tabela dar pentru a mai strânge rezultatul: 27-25 pentru Gyor. Ambele echipe sunt calificate în sferturile de finală dar dacă Gyor este sigură de locul 1, CSM București are nevoie de victorii în ambele meciuri rămase pentru a păstra locul secund.

Interesant este că revenirea echipei bucureștene s-a produs o dată cu intrarea pe teren a lui Bazaliu și Constantinescu!