”Poker” pentru Luceafărul!

Meci de șase puncte între Luceafărul și Aerostar Bacău. Pe hârtie se anunța un meci dificil. Pe teren a fost măcel. Luceafărul și-a spulberat adversara, cu 4-0, rezultat anunțat de acel 3-0 cu UTA, de la Arad.

Nici nu s-au așezat bine echipele în teren că era deja 2-0 pentru echipa lui ”Lupi”. În minutul 2 Vasile Pop îl servește pe Bebey care înscrie lejer (1-0). Peste numai patru minute Vasile Pop șutează în ”cross” și face 2-0. Oaspeții au avut prima șansă în minutul 20 când Ciocâlteu a trimis peste poartă din lovitură liberă. După pauză Vasile Pop a ratat cu poarta goală, dar se iartă pentru cel mai bun jucător al Luceafărului, în acest an. Până la urmă oaspeții nu au scăpat Dulca reușind să înscrie cu un șut de la circa 20 de metri (3-0). În penultimul minut de joc, același Dulca, a păcălit întreaga apărare și pe portar reușind să înscrie, lejer, pentru 4-0!

FC Luceafărul – Aerostar Bacău 4-0 (2-0)

Au marcat: Bebey 2, Vasile Pop 6, Dulca 69, 89

Luceafărul: Moga – Wanya, Băican, Oros, Ciul – Prejmerean (43 Preoteasa), Al Dulca – Yabre, Lu, Mitrică (62 Chiorean)– Vasile Pop, Bebey (72 Ludușan). Antrenor: Cristian Lupuţ

Aerostar: Udeanu – Ţenea, Vişinar, Ichim, Carabela – Tăbăcariu (56 Chirilă), Ilie (90 Cadar) Boateng (62 Alex Popa), Ciocâlteu – Buhăcianu, Vraciu. Antrenor: Florin Bratu

Arbitru: Florin Ovidiu Mazilu (Satu Mare); Asistenţi: Călin Cimponeriu (Lugoj) şi Alexandru Filip (Timişoara).