MINIFOTBAL. VEZI AICI rezultatele finale ale Campionatului Regional NV de la Florești

Giorgio Mare Oradea

Baza Sportivă Sport Time Arena din Florești a găzduit, de vineri până duminică (7-9 iunie) turneul regional al CN de minifotbal. Competiția a reunit 24 de echipe (cel mai mare număr din turneele regionale). Miza a fost reprezentată de primele cinci poziții care asigură prezența la Turneul Final de la Oradea (5-7 iulie). bihorpenet.ro vă prezintă ierarhia finală și rezultatele tehnice.

Clasament final* Primele cinci sunt calificate la Turneul Final de la Oradea.

Locul 1: La Bolta Alba Iulia

Locul 2: Sistema Arad

Locul 3: Autovip Șimleu

Locul 4: VLD Trans Baia Mare

Locul 5: Dia Guard Divino Zalău

//////////////////////////////////

Locul 6: FC Premiere Arad

Locurile 7-8 MG Rekord Alba Iulia, CMC Baia Mare

Locurile 9-16: AEK Oradea, FCSB Beiuș, Conexinstal Cluj, Nordic Boys Baia Mare, Arobs Florești, Rekord Alba Iulia, Lin&Ema Alba Iulia, Luicano Arad

Locurile 17-24: Euro GSM Cluj, HNH Florești, Generația 88 Dej, Autoland Hossu, Șoimii Simand, Luceafărul Florești

///////////////////////////////////////////////////////////

REZULTATE TEHNICE

FINALA MARE: La Boltă Alba Iulia – Sistema Arad 3-2

*La Bolta a condus cu 2-0; În partea secundă ex-jucătorul lui FC Bihor, Radu Mărginean a reușit o dublă și a egalat: 2-2, dar în minutul de prelugiri, La Bolta a marcat golul victoriei prin Alexandru Lăcătuș.

Finala mică: VLD Trans Baia Mare – Autovip Șimleu 2-4

SEMIFINALE

Autovip Șimleu – La Boltă Alba Iulia 2-4

Sistema Arad – VLD Trans Baia Mare 2-2 (4-3 la 7 metri)

Turneu de calificare locurile 5-8

Finala pentru locurile 5-6: Dia Guard Divino – FC Premiere Arad 1-1 (3-2 la 7 metri)

*Locul 5 merge la Turneul Final!

Finala pentru locurile 7-8: MG Rekord Alba Iulia – CMC Baia Mare ( se joacă sau nu, opțional)

Dia Guard Divino – MG Rekord Alba Iulia 4-3

CMC Baia Mare – FC Premiere Arad 2-2 (5-6 la 7 metri)

SFERTURI DE FINALĂ

Dia Guard Divino Zalău – Autovip Șimleu 0-1

La Boltă Alba Iulia – MG Rekord Alba Iulia 6-2

Sistema Arad – CMC Baia Mare 3-1

VLD Trans Baia Mare – Premere Arad 1-1 (3-2 la 7 metri)

OPTIMI DE FINALĂ

Nordic Boys Baia Mare – Dia Guard Divino Zalău 0-4

Auto Vip Șimleu – Conexinstal Cluj 4-0

AEK ORADEA – La Bolta Alba Iulia 1-1 (2-3 la 7 metri)

MG Rekord Alba Iulia – Arobs Florești 2-1

Sistema Arad – Rekord Alba Iulia 5-2

AC Luciano Arad – CMC Baia Mare 0-0 (0-2 la 7 metri)

VLD Trans Baia Mare – FCSB BEIUȘ 2-1

FC Premier Arad – Lin&Ema Alba Iulia 5-2

//////////////////////////////////////////////////////////

FAZA GRUPELOR* S-au calificat primele două clasate plus patru (din șase) cele mai bune locuri 3

GRUPA A

PREMIERE ARAD  – LA BOLTA ALBA IULIA        1-0

DIA GUARD DIVINO ZALAU – GENERATIA 88 DEJ 4-0

GENERATIA 88 DEJ – PREMIERE ARAD 1-3        

DIA GUARD DIVINO ZALAU – LA BOLTA ALBA IULIA         0-2

PREMIERE ARAD  – DIA GUARD DIVINO ZALAU         1-1 (*3-2)

LA BOLTA ALBA IULIA  – GENERATIA 88 DEJ 3-2

Clasament

1FC Premiere32105238
2LA BOLTĂ ALBA IULIA32015326
3DIA GUARD DIVINO31115324
4Generatia 88 Dej3003310-70

GRUPA B

MG REKORD ALBA IULIA- AUTOL HOSU RECHINII ZALAU 3-2

CONEXINSTAL CLUJ – CMC BAIA MARE 0-2      

CMC BAIA MARE – MG REKORD ALBA IULIA 2-2 (*5-6)

CONEXINSTAL CLUJ – AUTOLAND HOSU RECHINII ZALAU 3-1 

MG REKORD ALBA IULIA  – CONEXINSTAL CLUJ       1-1 (*6-5)

AUTOLAND HOSU RECHINII ZALAU – CMC BAIA MARE 1-1 (*2-3)

1M.G. REKORD ALBA IULIA31206517
2C.M.C31205326
3Conexinstal31114404
4AUTOLAND HOSU RECHINII301247-31

GRUPA C          

NORDIC BOYS BAIA MARE – EURO GSM CLUJ 8-2

AROBS TRANSILVANIA FLORESTI – SQUADRA TURDA 0-0 (*3-2)       

SQUADRA TURDA  – NORDIC BOYS BAIA MARE        0-0 (*3-2)

AROBS TRANSILVANIA FLORESTI – EURO GSM CLUJ 5-1

NORDIC BOYS BAIA MARE – AROBS TRANSILVANIA FLORESTI 4-3

EURO GSM CLUJ  – SQUADRA TURDA        3-2

1NORDIC BOYS321012577
2AROBS Transilvania31118535
3SQUADRA302123-13
4Un-doi Centrul de plati (EGSM)3102615-93

GRUPA D

BNT CLUJ – AEK ORADEA 2-5

SOIMII SIMAND  – SISTEMA ARAD 3-6       

SISTEMA ARAD  – BNT CLUJ 3-1

SOIMII SIMAND  – AEK ORADEA        2-2 (*2-3)

BNT CLUJ – SOIMII SIMAND 3-2

AEK ORADEA – SISTEMA ARAD         2-0

1AEK32109458
2Sistema32019636
3BNT3102610-43
4ACS SOIMII SIMAND3012711-41

GRUPA E

REKORD ALBA IULIA  – CS LUCEAFARUL FLORESTI 1-1 (*3-2)  

VLD TRANS BAIA MARE – LIN & EMA ALBA IULIA 3-0      

LIN & EMA ALBA IULIA  – REKORD ALBA IULIA 1-1 (*6-5)

VLD TRANS BAIA MARE – CS LUCEAFARUL FLORESTI      5-2

REKORD ALBA IULIA  – VLD TRANS BAIA MARE      

CS LUCEAFARUL FLORESTI – LIN & EMA ALBA IULIA     

1VLD TRANS22008266
2REKORD20202203
3LIN & EMA ALBA IULIA201114-32
4CS Luceafarul Floresti201136-31

   GRUPA F

AUTOVIP SIMLEUL SILVANIEI – AC LUCIANO ARAD 1-1 (*3-2)

FCSB BEIUS  – HNH FLORESTI 5-1

HNH FLORESTI – AUTOVIP SIMLEUL SILVANIEI 0-0 (*2-0)

FCSB BEIUS  – AC LUCIANO ARAD 0-0 (*2-3)

AC LUCIANO ARAD – HNH FLORESTI 3-2

AUTOVIP SIMLEUL SILVANIEI – FCSB BEIUS 1-0

1Ac Luciano31204316
2AUTOVIP GARDEN31202116
3FCSB BEIUS31115234
4HNH Floresti301238-52

Din aceeași categorie