MINIFOTBAL. VEZI AICI Rezultatele de la turneul regional NV unde sunt prezente FCSB Beiuș și AEK Oradea.

La Florești are loc Turneul Regional Nord Vest pentru calificarea la Turneul Final al Campionatului Național de minifotbal, programat în perioada 5-7 iulie la Oradea. Campioana Bihorului Bad Boys este calificată direct la Turneul Final. La Florești, Bihorul a trimis în competiție două echipe, vicecampioana FCSB Beiuș și ex-campioana AEK Oradea. Acest articol va fi ACTUALIZAT!

Echipele pe care AEK Oradea le-a avut în mână, La Boltă Alba Iulia și Sistema Arad vor juca finala ”regionalului” NV.

FINALA MARE: La Boltă Alba Iulia – Sistema Arad

Finala mică: VLD Trans Baia Mare – Autovip Șimleu

SEMIFINALE

Autovip Șimleu – La Boltă Alba Iulia 2-4

Sistema Arad – VLD Trans Baia Mare 2-2 (4-3 la 7 metri)

Turneu de calificare locurile 5-8

Finala pentru locurile 5-6: Dia Guard Divino – FC Premiere Arad *Locul 5 merge la Turneul Final!

Finala pentru locurile 7-8: MG Rekord Alba Iulia – CMC Baia Mare ( se joacă sau nu, opțional)

Dia Guard Divino – MG Rekord Alba Iulia 4-3

CMC Baia Mare – FC Premiere Arad 2-2 (5-6 la 7 metri)

SFERTURI DE FINALĂ

Dia Guard Divino Zalău – Autovip Șimleu 0-1

La Boltă Alba Iulia – MG Rekord Alba Iulia 6-2

Sistema Arad – CMC Baia Mare 3-1

VLD Trans Baia Mare – Premere Arad 1-1 (3-2 la 7 metri)

UPDATE (19:15). Bucuroși că sunt în optimi, sălăjenii au o mică problemă. Dia Guard Divino și Auto Vip se vor întâlni în sferturi, cu un mare derby! Aceeași era problema și la bihoreni, care,înaintea optimilor se rugau să nu cadă împreună. Poate era mai bine, Bihorul ar fi avut o echipă în sferturi!

UPDATE (18:00) Ambele echipe bihorene au fost eliminate în optimi de finală, după jocuri intense. AEK a pierdut la 7 metri după 1-1 cu La Boltă Alba Iulia. FCSB Beiuș a cedat, la limită: 1-2 cu VLD Trans Baia Mare după ce beiușenii au condus cu 1-0 în urma reușitei lui Cristian Marcu.

UPDATE (13:30) Se știu adversarii din optimi pentru AEK și FCSB Beiuș! AEK va juca de la ora 16.00 cu La Bolta Alba Iulia iar FCSB Beiuș, de la ora 18:00 cu VLD Trans Baia Mare.

PROGRAM OPTIMI:

Nordic Boys Baia Mare – Dia Guard Divino Zalău 0-4

Auto Vip Șimleu – Conexinstal Cluj 4-0

AEK ORADEA – La Bolta Alba Iulia 1-1 (2-3 la 7 metri)

MG Rekord Alba Iulia – Arobs Florești 2-1

Sistema Arad – Rekord Alba Iulia 5-2

AC Luciano Arad – CMC Baia Mare 0-0 (0-2 la 7 metri)

VLD Trans Baia Mare – FCSB BEIUȘ 2-1

FC Premier Arad – Lin&Ema Alba Iulia 5-2

UPDATE (11:50) AEK Câștigă grupa după 2-0 cu Sistema Arad (goluri Letan și Burciu). FCSB Beiuș are cea mai bună linie de clasament dintre echipele de pe locul 3. Bihorul are ambele echipe în optimi de finală. Așteptăm tragerea la sorți de la ora 13:00 după disputarea meciurilor din ultima etapă a Grupei E.

UPDATE (11:37). AEK conduce pe Sistema cu 1-0. Gol marcat de Letan. Mai sunt cinci minute.

UPDATE (11:05) A început meciul lui AEK Oradea cu Sistema Arad echipa lui Radu Mărginean, fostul mijlocaș al lui FC Bihor.

UPDATE (11:04) FCSB Beiuș a încasat un gol și a căzut pe locul 3 în grupă! Dar după calculele mele beiușenii sunt calificați în optimi Au patru puncte iar celelalte două echipe de pe locul 3, cu grupe încheiate, au linie de clasament mai slabă.

UPDATE (10:45): FCSB Beiuș pierde la limită cu Auto Vip Șimleul Sulvaniei 0-1. Meciul s-a jucat pe terenul 3, nu la frumoasa bază Sport Time Arena.

UPDATE (10:25) *Așteptăm ultimul meci din grupă al lui FCSB Beiuș. La pauză beiușenii erau conduși de Autovip Șimleu cu 1-0. De la ora 11:00 joacă AEK Oradea cu Sistema Arad pentru șefia grupei. Adi Călugăreanu este accidentat și nu își poate ajuta colegii decât cu încurajări.

Ambele echipe bihorene au avut o primă zi de vineri foarte bună, cu câte o victorie și o remiză. AEK a început tare: 5-2 cu BNT Cluj pentru a-și asigura calificarea în optimi în urma unui meci nebun (2-2) și victoria trupei lui Spiros Batsavias la 7 metri cu Simandul.

FCSB Beiuș n-a fost pe teren în primele 10 minute în fața echipei gazdă, HNH Florești, care a și condus cu 1-0 însă Trip și Mihuța au întors rezultatul până la pauză iar Stan, Trip și Gavriș au făcut 5-1 până la final! Beiușenii au încheiat 0-0 ultimul meci al zilei, aproape de miezul nopții, cedând la 7 metri cu Luciano Arad (2-3).

DIA GUARD DIVINO ZALAU – LA BOLTA ALBA IULIA         0-2

PREMIERE ARAD  – DIA GUARD DIVINO ZALAU         1-1 (*3-2)

CONEXINSTAL CLUJ – CMC BAIA MARE 0-2

CMC BAIA MARE – MG REKORD ALBA IULIA 2-2 (*5-6)

CONEXINSTAL CLUJ – AUTOLAND HOSU RECHINII ZALAU 3-1

MG REKORD ALBA IULIA  – CONEXINSTAL CLUJ       1-1 (*6-5)

AUTOLAND HOSU RECHINII ZALAU – CMC BAIA MARE 1-1 (*2-3)

1M.G. REKORD ALBA IULIA31206517
2C.M.C31205326
3Conexinstal31114404
4AUTOLAND HOSU RECHINII301247-31

GRUPA C

NORDIC BOYS BAIA MARE – EURO GSM CLUJ 8-2

AROBS TRANSILVANIA FLORESTI – SQUADRA TURDA 0-0 (*3-2)

SQUADRA TURDA  – NORDIC BOYS BAIA MARE        0-0 (*3-2)

SISTEMA ARAD  – BNT CLUJ 3-1

SOIMII SIMAND  – AEK ORADEA        2-2 (*2-3)

GRUPA F

AUTOVIP SIMLEUL SILVANIEI – AC LUCIANO ARAD 1-1 (*3-2)

FCSB BEIUS  – HNH FLORESTI 5-1

HNH FLORESTI – AUTOVIP SIMLEUL SILVANIEI 0-0 (*2-0)

FCSB BEIUS  – AC LUCIANO ARAD 0-0 (*2-3)

BNT Cluj 3 pct (6-10)

OPTIMI DE FINALĂ (tragerea la sorți, ora 13:00 la Pensiunea Casa Zânelor) URNE VALORICE

URNA 1: FC Premiere Arad; MG Rekord Alba Iulia, Luciano Arad, Nordic Boys Baia Mare

URNA 2: La Boltă Alba Iulia, CMC Baia Mare, Autovip Șimleu, Arobs Transilvania,

URNA 3: FCSB Beiuș