MINIFOTBAL. Mircea Lucescu i-a vizitat pe tricolori; Câștigătoare surprinzătoare la Socca World Cup! VEZI AICI toate rezultatele

Ciao restaurant - pizzerie

Socca World Cup la minifotbal, competiție desfășurată în Creta, s-a încheiat o dată cu finala, oarecum surprinzătoare, dar care a adus față în față cele mai bune echipe de-a lungul turneului: Rusia și Polonia după ce favoritele au căzut rând pe rând. Finala a fost superbă, câștigată de Rusia, cu 3-2 în fața Poloniei. Moldova a pierdut finala mică în minutul 40+2, practic în ultima secundă, când Tanasai a marcat golul de bronz al Greciei.

FINALA: RUSIA – POLONIA 3-2

Rusia a dominat primele 10 minute, copios. Ramazanov a deschis scorul șutând din vole, după un corner, executat pe lung, pe colțul careului (1-0). Același jucător a trimis pe scurt apoi și a reușit dubla în același minut (!!!) 2-0, scor la care Polonia era nevoită să iasă la joc. A avut trei mari ocazii în final de primă repriză însă a găsit drumul spre relansarea jocului la patru minute după reluare când Martin Rozinski a marcat din apropiere după o minge respinsă de portarul rus. (2-1) Polonezii au continuat să atace în valuri însă rușii au reacționat și au marcat, în minutul 27, din unghi la o minge ”călcată” pentru Andrey Pavlov care a șutat în colțul lung (3-1). Polonia a revenit la viață imediat iar Debicki a marcat, cu capul, după o centrare din partea dreaptă (3-2).

Fără doar și poate reprezentativa Moldovei a fost marea revelație, ajungând până în semifinale!

Baza sportiva Tineretului

Vă reamintim că reprezentativa divizionară a României a fost depunctată și a părăsit competiția, din faza grupelor deși s-ar fi calificat în optimi. Mircea Lucescu a fost prezent azi în Creta și s-a întâlnit cu componenții lotului divizionar al României, alături de care s-a și fotografiat.

SOCCA WORLD CUP – REZULTATE TEHNICE

FINALA MARE: Rusia – Polonia 3-2

Finala mică: Grecia – Moldova 2-1

SEMIFINALE

Grecia – Rusia 2-3

Polonia – Moldova 4-1

SFERTURI DE FINALĂ

Grecia – Anglia  4-3

Rusia – Ungaria 1-1 (3-2)

Mexic – Polonia 3-7

Moldova – Franța 1-0

OPTIMI DE FINALĂ

Grecia – Croația 2-0

Anglia – Lituania 3-0

Rusia – SUA 2-0

Ungaria – Scoția 5-2

Brazilia – Mexic 0-2

Polonia – Bulgaria 3-0

Kazakstan – Moldova 1-2

Franța – Slovenia 2-1

FAZA GRUPELOR – REZULTATE ȘI CLASAMENTE

GRUPA A

ECHIPA Letonia Egipt Grecia Mexic Chile
Letonia IIIIIIIIIIIII 1-2 0-2 2-3 3-0
Egipt 2-1 IIIIIIIIIIIII 2-2 3-6 1-1
Grecia 2-0 2-2 IIIIIIIIIIIII 0-0 4-1
Mexic 3-2 6-3 0-0 IIIIIIIIIIIII 0-2
Chile 0-3 1-1 1-4 2-0 IIIIIIIIIIIII
1 Grecia 4 2 2 0 8 3 8
2 Mexic 4 2 1 1 9 7 7
3 Egipt 4 1 2 1 8 10 5
4 Letonia 4 1 0 3 6 7 3
5 Chile 4 1 1 2 4 8 4

GRUPA B

ECHIPA Croația Turcia Columbia Algeria Brazilia
Croația IIIIIIIIIIIII 2-2 5-0 3-0 0-1
Turcia 2-2 IIIIIIIIIIIII 1-4 3-0 0-1
Columbia 0-5 4-1 IIIIIIIIIIIII 3-0 0-0
Algeria 0-3 0-3 0-3 IIIIIIIIIIIII 0-3
Brazilia 1-0 1-0 0-0 3-0 IIIIIIIIIIIII
1 Brazilia 4 3 1 0 5 0 10
2 Croația 4 2 1 1 10 3 7
3 Columbia 4 2 1 1 7 6 7
4 Turcia 4 1 1 2 6 7 4
5 Algeria 4 0 0 4 0 12 0

GRUPA C

ECHIPA Polonia Maroc Lituania Belgia ȚaraGalilor
Polonia IIIIIIIIIIIII 3-1 6-0 6-1 1-1
Maroc 1-3 IIIIIIIIIIIII 0-6 5-0 3-1
Lituania 0-6 6-0 IIIIIIIIIIIII 3-0 2-1
Belgia 1-6 0-5 0-3 IIIIIIIIIIIII 1-3
ȚaraGalilor 1-1 1-3 1-2 3-1 IIIIIIIIIIIII
1 Polonia 4 3 1 0 16 3 10
2 Lituania 4 3 0 1 11 7 9
3 Maroc 4 2 0 2 9 10 6
4 Țara Galilor 4 1 1 2 6 7 4
5 Belgia 4 0 0 4 2 17 0

GRUPA D

ECHIPA Bulgaria Uruguay Anglia Argentina Cipru
Bulgaria IIIIIIIIIIIII 3-0 0-3 2-0 6-2
Uruguay 0-3 IIIIIIIIIIIII 0-4 3-0 3-1
Anglia 3-0 4-0 IIIIIIIIIIIII 2-0 0-0
Argentina 0-2 0-3 0-2 IIIIIIIIIIIII 1-0
Cipru 2-6 1-3 0-0 0-1 IIIIIIIIIIIII
1 Anglia 4 3 1 0 9 0 10
2 Bulgaria 4 3 0 1 11 5 9
3 Uruguay 4 2 0 2 6 8 6
4 Argentina 4 1 0 3 1 7 3
5 Cipru 4 0 1 3 3 10 1

GRUPA E

ECHIPA Slovacia Kazakstan Oman Nigeria SUA
Slovacia IIIIIIIIIIIII 1-2 2-0 4-0 1-3
Kazakstan 2-1 IIIIIIIIIIIII 3-3 6-0 2-1
Oman 0-2 3-3 IIIIIIIIIIIII 4-2 0-3
Nigeria 0-4 0-6 2-4 IIIIIIIIIIIII 0-4
SUA 3-1 1-2 3-0 4-0 IIIIIIIIIIIII
1 Kazakstan 4 3 1 0 13 5 10
2 SUA 4 3 0 1 11 3 9
3 Slovacia 4 2 0 2 8 5 6
4 Oman 4 1 1 2 7 10 4
5 Nigeria 4 0 0 4 2 18 0

GRUPA F

ECHIPA Moldova Spania Rusia India Peru
Moldova IIIIIIIIIIIII 3-2 3-6 3-2 10-0
Spania 2-3 IIIIIIIIIIIII 1-3 4-1 6-1
Rusia 6-3 3-1 IIIIIIIIIIIII 5-1 9-0
India 2-3 1-4 1-5 IIIIIIIIIIIII 2-2
Peru 0-10 1-6 0-9 2-2 IIIIIIIIIIIII
1 Rusia 4 4 0 0 23 5 12
2 Moldova 4 3 0 1 19 10 9
3 Spania 4 2 0 2 13 8 6
4 India 4 0 1 3 6 17 1
5 Peru 4 0 1 3 3 27 1

GRUPA G

ECHIPA Scoția Irlanda Franța Irak China
Scoția IIIIIIIIIIIII 4-0 0-0 3-0 1-1
Irlanda 0-4 IIIIIIIIIIIII 0-7 3-0 0-3
Franța 0-0 7-0 IIIIIIIIIIIII 3-0 3-0
Irak 0-3 0-3 0-3 IIIIIIIIIIIII 0-3
China 1-1 3-0 0-3 3-0 IIIIIIIIIIIII
1 Franța 4 3 1 0 13 0 10
2 Scoția 4 2 2 0 8 1 8
3 China 4 2 1 1 7 4 7
4 Irlanda 4 1 0 3 3 14 3
5 Irak 4 0 0 4 0 12 0

GRUPA H

ECHIPA Germania Ungaria Pakistan Slovenia ROMÂNIA
Germania IIIIIIIIIIIII 1-3 3-2 3-3 3-3
Ungaria 3-1 IIIIIIIIIIIII 4-1 3-0 4-3
Pakistan 2-3 1-4 IIIIIIIIIIIII 1-5 0-5
Slovenia 3-3 0-3 5-1 IIIIIIIIIIIII 1-1
ROMÂNIA 3-3 3-4 5-0 1-1 IIIIIIIIIIIII
1 Ungaria 4 4 0 0 14 5 9
2 România 4 1 2 1 12 8 5 (-2)
3 Slovenia 4 1 2 1 9 8 5
4 Germania 4 1 2 1 10 11 5
5 Pakistan 4 0 0 4 4 17 0

Din aceeași categorie