MINIFOTBAL Bihor: VEZI AICI Clasamentele la zi în Liga 2, Liga 3, Campionatul Firmelor și Old Boys!

Ciao restaurant - pizzerie

Campionatul Județean de Minifotbal Bihor continuă cu un mers de metronom, la toate nivelele. Bihorpenet.ro vă prezintă situația din ierarhii la data de 20 noiembrie.

LIGA 2

Seria A – propune un lider ca cel din Liga 1, echipa secundă a celor de la Bad Boys care au și o rivală pe măsură, pe Rotexim. Promotor și Academia sunt în imediata apropiere a podiumului.

Seria B – are un lider cu un parcurs perfect în cele nouă etape: FC Marghita, care a acumulat maximum de puncte., cu un ecart destul de mare față de urmăritoare.

LIGA 3 – Excelentă și total neașteptată ascensiunea echipei Presei care a făcut un tur excelent în Liga 3, fiind deocamdată lider provizoriu și cu șanse reale de a încheia pe podium prima parte a sezonul întrucât următoarele clasate au două sau chiar trei meciuri mai puțin disputate.

OLD BOYS – Un sezon foarte interesant, cu Juventus, AEK, Zonal și Zenit în bătălie pentru prima poziție cu un plus pentru Juventus care a câștigat primele trei jocuri.

CAMPIONATUL FIRMELOR

Seria I – Trio express! Frontiera, Dafero și Dedeman se bat pentru supremație. Primele două sunt neînvinse, când ne apropiem de finele turului. Între cele trei se va da lupta pentru primul loc.

Seria II – Opera este liderul cu maximum de puncte însă Reinert este aproape și e de văzut și cum va gestiona Școala Favorit cele trei restanțe care o pot apropia, foarte mult de lider.

LIGA 2. SERIA A (actualizat la 20 noiembrie 2019)

           
1BAD BOYS 2980100512324
2ROTEXIM870100523321
3PROMOTOR860200593118
4ACADEMIA960300543818
5DINAMIK850300574015
6MARIO-TRANS950400473915
7SPORTING941401394813
8PORCELANOSA83050035339
9WIRAX72141034418
10VETERANII62040027356
11BRD52030019226
12PGS SOFA71241130496
13INTER91170129664
14VIITORU RAPID80171024552

LIGA 2 -Seria B

LOCECHIPAMJVEIVPIPGMGPPTS
1FC MARGHITA990000673127
2FC STEI851210392117
3FC CORDAU741210352614
4CORONA842202372814
5EPIC 2741210352414
6FC ORADEA932411273612
7ENGLAND832311232912
8FC BRUSTURI82241125369
9FC ANIMALII72320329259
10ELITE83050131379
11ASIO72140028358
12FC OSORHEI72050024366
13FC SCANVIO72050030446
14FC BET60150113251

LIGA 3

LOCECHIPAMJVEIVPIPGMGPPTS
1PRESA961201484020
2VULTURII NEGRII760100411618
3GENERALA 14750200493315
4DREAM TEAM64020O472312
5STRANIERII CRISUL731310353611
6FC DESCULTII831401373310
7UNITED FRENDD73040040389
8PISTOLARII93060044579
9DINAMIC72141028398
10EXTREME81070024633

OLD BOYS

           
1JUVENTUS3300001899
2AEK42111013118
3ZONAL320100956
4ZENIT32010014106
5BIHARIA3012008101
6VENUS40040017300

CAMPIONATUL FIRMELOR Seria I

LOCECHIPAMJVEIVPIPGMGPPTS
1FRONTIERA853012552519
2DAFERO761001311419
3DEDEMAN751110231517
4ZARA731301272910
5FAIST73040020329
6JUMBO83050036419
7CELESTICA62130023238
8MADRUGADA41030010153
9TERMOFICARE40221110153
10SPORT PEN70160018352

CAMPIONATUL FIRMELOR – SERIA II

LOCECHIPAMJVEIVPIPGMGPPTS
1OPERA990000632427
2REINERT870100492721
3SCOALA FAVORIT651010442817
4TEMAD CO850300393215
5EBERESPAECHER850300472615
6URSUS841310474514
7FAN CURIER73040026309
8RAAL MODE72231133289
9OPTIMEDIA52030025206
10RXP82060043586
11POMPIERII61230227325
12TUBORG61050018443
13CRINUL ALB91080031733
14ZIMOVET50050011340

Din aceeași categorie