MINIFOTBAL-Bihor. Liga 1: Liberty pierde în ultima secundă cu Bad Boys

Liga 1 din minifotbalul bihorean este aproape să definitiveze TOP 6. Miercuri seara s-au disputat partidele etapei a 17-a în care fruntașele au obținut succese.

În meciul serii Bad Boys a trecut de Liberty după un meci nebun. A fost 1-1 după primele două minute, ambele echipe reușind să înscrie la prima acțiune ofensivă pe care a avut-o. Liberty a făcut 3-1 spre final însă Sammy Grozav a egalat la 3 din lovitură liberă de la 9 metri. Partida s-a decis în ultima secundă. La ultima fază Tibi Szeles a marcat golul victoriei echipei ale: 4-3. A fost întreruptă seria excelentă a celor de la Liberty.

Inter a avut meciul în mână cu Tiki Taka, a condus mereu însă și-a făcut meciul greu chiar și la 5-2. Un final excelent de meci pentru Tiki Taka a dus scorul la 5-4 cu două goluri marcate într-un minut. Mai mult, Tiki Taka a ratat chiar șansa de a egala într-un meci ce părea jucat.

FCSB Beiuș, echipă darnică în partidele cu echipe din partea secundă a ierarhiilor, a fost condusă de Real Sublimo: 0-1 și 1-2 dar a egalat, de fiecare dată prin Cristi Marcu. Beiușenii s-au desprins la 3-3, pe final când au marcat de patru ori în ultimele nouă minute pentru un scor facil: 7-3.

Campioana în exercițiu, AEK Oradea, n-a avut adversar. La propriu. Pentru că cei de la Clima Art nu s-au prezentat la meci. 3-0 însă nu și fără joc pentru echipa lui Spiros Baltsavias care a programat un amical câștigat de AEK.

LIGA 1. REZULTATE. ETAPA 17 (miercuri, 20 martie)

PCT – puncte

(în caz de egalitate, se execută lovituri de la 7 metri. Câștigătoarea ia un punct bonus)