MINIFOTBAL. AEK și Bad Boys învingătoare. FCSB Beiuș și Inter remizează (1-1) în main event

Baza Tineretului a fost miercuri seara gazda unei noi etape din Campionatul Județean de Minifotbal. Pe ternul 1 au fost programate trei meciuri care mai de care mai interesante.

AEK a avut ceva de furcă în partida cu Tiki Taka dar după 10 minute Fărcuța a deviat o minge în poartă pentru ca apoi să reușească dubla. La pauză a fost 3-0 iar apoi Fărcuța a bifat tripla. Eforturile generoase ale băieților de la Tiki Taka nu  au fost îndeajuns pentru a opri mașinăria lui AEK, Muscaș a reușit o dublă din două faze fixe, o lovitură liberă și un gol direct din corner însă acest aspect a punctat doar la estetică. AEK a învins clar consolidându-și poziția de lider.

AEK Oradea – Tiki Taka 6-2 (3-0)

Au marcat: Fărcuța 11, 15, 29, Grozav 19, Fl. Lazăr 27, Șumălan 40/Muscaș 28, 34

AEK: Sabău – Ghețe, Șumălan, Ferik, Letan, Fl. Lazăr, Ferariu, Indrieș, Grozav

Tiki Taka: Calița, Pușcaș, Puie, Muscaș, Ile, Turbuț, Laslău.

Al doilea meci al serii a propus un meci tare între ȘLiberty și Bad Boys, în tur 2-3 după un gol marcat de Cristi Oros în ultimul minut. De această dată Liberty a deschis scorul după reușita lui Jude însă băieții răi au ripostat imediat prin golul lui Emad și apoi două reușite rapide, una după alta ale lui Dobrescu și Todea. Finalul a fost aprins de golul lui Neluțu Maticaș însă finalul, pe contre, a fost decis de Emad acre și-a trecut în cont dubla.

Liberty – Bad Boys 2-4 (1-3)

Au marcat: Jude 16, Maticaș 42/Emad Swan 17, 48, Dobrescu 21, Todea 23

Liberty: Mihălesc – St Gyori, N,. Gyori, Cuciu, M. Pop, Jude, Borșa, Drăgan, Maticaș.

Bad Boys: Motoș – Magda, Neaga, Todea, Cuc, Akos, Emad, Dobrescu.

Arbitri: Octavian Șovre – Laurențiu Danșa.

În meciul serii FCSB Beiuș a avut 1-0 după golul marcat de Paul Mihuța după care Inter a ratat un penalty prin Adi Moisa care a nimerit bara.

Inter rateaza un penalty in meciul cu FCSB Beius.

Posted by Victor Mihalcea on 14 Martie 2018

Golul egalizator a venit cu șase minute înainte de final de la Tibi Szeles după o execuție de mare finețe, gol cu călcâiul cu spatele la poartă. Beiușenii au avut șansa de a închide meciul la 1-0 prin Trip care a trimis peste din doi metri dar și Inter a avut o bară transversală și acel penalty ratat astfel că se poate vorbi despre un rezultat echitabil.

FCSB Beiuș – Inter 1-1 (1-0)

Au marcat: Mihuța 15/Szeles 44

FCSB: Odobasian – Ban, Silaghi, Olteanu, Toma, Mihuța, Marcu, Trip, Rus, Dan.

Inter: Fildan – Mitra, Szeles, Dărăban, Pintea, Micaș, Fazekas, M. Popa, A. Moisa.