LIGA NAȚIUNILOR: Rezultate și programul partidelor din 13-14 octombrie

Diego Sky SRL

Ucraina a detonat ”bomba”, prin succesul în fața Spaniei. Nici Elveția nu s-a lăsat mai prejos și a făcut 3-3 în Germania! Muntenegru și Luxemburg s-au bătut, la propriu, meci cu trei goluri și trei cartonașe roșii iar Feroe e lider prin Liga D!

LIGA A

Grupa 1

Italia – Olanda, 14 octombrie

Diego Sky SRL

Polonia – Bosnia, 14 octombrie

1Italia3120215
2Polonia3111224
3Olanda3111114
4Bosnia3021232

Grupa 2

Anglia – Danemarca, 14 octombrie

Islanda –Belgia, 14 octombrie

1Anglia3210317
2Belgia3201836
3Danemarca3111324
4Islanda3003190

Grupa 3

Croația – Franța, 14 octombrie

Portugalia – Suedia, 14 octombrie

1Portugalia3210617
2Franța3210527
3Croația3102593
4Suedia3003150

Grupa 4

Ucraina – Spania 1-0 (Tsygankov 76)

Germania – Elveția 3-3 (Werner 28, Havertz 55, Gnabry 60, Gavranović 5, 57

Freuler 26)

1Spania4211627
2Germania4130766
3Ucraina4202476
4Elveția4022572

LIGA B

Grupa 1

Norvegia – Irlanda de Nord, 14 octombrie

România – Austria, 14 octombrie

1Norvegia32011036
2Austria3201546
3ROMÂNIA3111474
4Irlanda de Nord3012271

Grupa 2

Scoția – Cehia, 14 octombrie

Slovacia – Israel, 14 octombrie

1Scoția3210427
2Cehia3201646
3Israel3021342
4Slovacia3012251

Grupa 3

Rusia – Ungaria, 14 octombrie

Turcia – Serbia, 14 octombrie

1Rusia3210747
2Ungaria3111434
3Turcia3021122
4Srerbia3012141

Grupa 4

Finlanda – Irlanda, 14 octombrie

Bulgaria – Țara Galilor, 14 octombrie                

1Țara Galilor3210207
2Finlanda3201426
3Irlanda3021122
4Bulgaria3012141

LIGA C

Grupa 1

Azerbaijan – Cipru 0-0

Muntenegru – Luxemburg 1-2 (Ivanović 34/Muratovic 42, Sinani 86)

1Muntenegru4301629
2Luxemburg4301639
3Azerbaijan4112244
4Cipru4013051

Grupa 2

Estonia – Armenia, 14 octombrie

Macedonia – Georgia, 14 octombrie

1Macedonia3120655
2Georgia3120435
3Armenia3111544
4Estonia3012361

Grupa 3

Grecia – Kosovo, 14 octombrie

Moldova – Slovenia, 14 octombrie

1Grecia3210417
2Slovenia3210206
3Kosovo3012241
4Moldova3012141

Grupa 4

Belarus – Kazakhstan, 14 octombrie

Lituania – Albania, 14 octombrie

1Kazakhstan3111324
2Albania3111214
3Belarus3111454
4Lituania3111344

LIGA D

Insulele Feroe – Andorra 2-0 (K. Olsen 19, 33)

Letonia – Malta 0-1 (Borg 90+7)

Grupa 1

1Insulele Feroe43107310
2Malta4121445
3Letonia4031233
4Andorra4022032

Grupa 2

Liechtenstein –San Marino 0-0

1Gibraltar2200206
2Liechtenstein3111214
3San Marino3012031

Din aceeași categorie