Liga 5: Slovan ratează două lovituri de la 11 metri! Etapa a debutat cu două remize

În primele două partide din Liga 5 au fost consemnate rezultate de egalitate, ambele în prima serie. Dinamo Leonardo a reușit un nou succes la scor, pe teren propriu, cu Locadin Țețchea. Toate partidele din Seria II, inclusiv derby-ul dintre primele două clasate: Unirea Oșorhei și Gloria Căbești se vor disputa duminică, de la ora 15:00.

*Slovan și Foresta au terminat la egalitate însă gazdele au ratat două lovituri de la 11 metri! Câte una în fiecare repriză astfel că partida s-a încheiat cu un scor alb: 0-0.

*Cetatea Biharia a condus, din prima repriză cu 1-0 pe Voința Suplac însă oaspeții au revenit și au egalat. Fiecare echipă se alege cu câte un punct. În fond tot e mai mult decât nimic…  Pentru Biharia este prima remiză din acest campionat…

*La Paleu Dinamo Leonardo a închis ”setul” cu Locadin Țețchea, scor final 6-1 după unul dintre cele mai bune jocuri făcute de echipa lui George Zima în acest sezon. Cel puțin până duminică Dinamo revine pe locul secund al clasamentului din Seria I.

*În fine,într-un meci programat, inițial duminică și disputat azi, Minerul Șuncuiuș a trecut cu scor de forfait de Bratca.

AS Vadu Crișului – ACS CAO 1910 Oradea

LPS Bihorul Oradea – Inter Aştileu (Stadionul Tineretului)

Progresul Sâniob – Toldy Sânnicolau de Munte.

1 ACS CAO 1910 Oradea 9 9 0 0 52-8 27p +12
2 Minerul Şuncuiuş 10 8 0 2 40-16 24p +9
3 CS Dinamo Leonardo 10 7 2 1 55-19 23p +8
4 Inter Aştileu 9 7 1 1 36-17 22p +10
5 Foresta Tileagd 10 5 2 3 32-19 17p +5
6 Voinţa Suplac 10 5 2 3 25-18 17p +2
7 Locadin Ţeţchea 10 4 1 5 29-33 13p -2
8 Cetatea Biharia 10 4 1 5 15-24 13p -5
9 AS Vadu Crișului 9 3 1 5 14-22 10p -2
10 CSC Viitorul Bratca 10 3 1 6 20-29 10p -5