Liga 5. Seria II. Trei echipe într-un punct! Roșia și Gloria Beiuș pierd iar Vașcăul strânge lupta pentru primul loc!

După ce a produs eșecul Bieușului, Vulturul a făcut o figură frumoasă și la lider, câștigând clar la Roșia.  Vida a avut 2-0 pe terenul Bunteștiului, gazdele au ratat și un penalty, un meci cu ritm bun și cu de toate, încheiat cu șase goluri împărțite frățește: 3-3. Goluri multe, pentru gazde, la Sînnicolau Român. Un nou succes pentru Cheresig care adună puncte după puncte și atacă primele poziții. Set încheiat la Tărian acolo unde gazdele au dispus cu 6-2 de Ciumeghiu. Victorie concludentă pentru Biharea Vașcău, în fapt o mare pretendentă  la promovare. Vasile Filip a reușit nu mai puțin de patru goluri în partida câștigată, la scor, cu Gloria Căbești, o echipă mult întinerită. Dubla lui Lazea și golul lui Sabău au completat recitatul de goluri al trupei lui Dorin Boca. Victoria Avram Iancu a obținut un succes mare în fața Beiușului! Binșenii nu s-au adunat nici la acest meci, fiind 12 de toți! Ajuns la meci după pauză, golgheterul Gloriei (Unirea Oșorhei) Cristi Marcu a înscris dar nu a putut evita și înfrângerea în ciuda paselor de gol oferite coechipierilor.