Liga 5. Seria II. Etapa 25; Roșia încheie pe locul doi

Partida de la Beiuș, dintre Unirea Oșorhei (Gloria Beiuș) și Avram Iancu nu s-a disputat deoarece echipa din Avram Iancu nu a fost programată în campionat. Beiușenii au jucat un amical, între ei, prilejuit de retragerea veteranului Ionel Bodin (53 de ani). *Voința Ciumeghiu dă semne de revigorare pe final de sezon și câștigă, precum Halep, cu 6-2. *Vida Pomezeu a avut 2-0 cu Zorile dar s-a văzut egalată. În ultimul minut, la 2-2, gazdele a ratat o lovitură de la 11 metri. La Tulca oaspeții au avut o primă repriză excelentă, au avut două goluri avantaj dar a urmat un forcing al gazdelor care au revenit la cârma jocului. În cele din urmă s-a încheiat 3-3, meci frumos, goluri multe, soare puternic, perfect pentru o după-amiază de sâmbătă. Căbeștiul și Vașcăul au oferit un meci de vacanță cu opt goluri iar Cociuba a întors rezultatul cu Partizanul de la 0-2 la 6-2! Roșia și-a asigurat locul secund după ce a făcut scor 9-2 la Dobrești, ratând și un penalty care putea aduce golul zece.