Liga 5. Seria II. Etapa 22. Liderul pierde primul meci în acest an; Repriză cu 10 goluri la Avram Iancu!

Meci nedisputat și în Seria II a Ligii 5. Victoria Tulca nu a ajuns la meciul de la Tărian. Oficialii jocului nu au primit nicio informare în acest sens, au așteptat 15 minute după care s-a fluierat finalul partidei. O decizie va fi luată în cadrul Comisiei de Omologări a AJF Bihor. Zorile Buntești a câștigat derby-ul local cu Vașcăul, liderul incontestabil cedând primul joc în acest an. Voința Cheresig a fost condusă, acasă, de Partizanul, dar a egalat după pauză. Partida de la Roșia s-a jucat pe un teren îngreunat de ploaie însă cei mai atenți a fost jucătorii Unirii care și-au mai adjudecat trei puncte în lupta pentru locul doi. Set în prima repriză la Avram Iancu: 6-4! După pauză s-a mai marcat o singură dată. Scor de tenis la Dobrești unde Vulturul a cedat în fața Izvorului Cociuba, care a jucat poate cel mai bun meci din acest sezon. Gloria Beiuș (Unirea Oșorhei) a făcut egal la Ciumeghiu după ce a condus cu 1-0.