LIGA 5. SERIA II. ETAPA 19: Unirea Oșorhei și Gloria Căbești obțin victorii concludente

Duelul la distanță, dintre Unirea Oșorhei și Gloria Căbești, continuă. Ambele echipe au obținut duminică victorii concludente.

Gloria a învins în derbyul zonal cu Roșia, scor 3-0. Micle a deschis scorul în minutul 29 iar Lasc a reușit o dublă după ce a punctat în minutele 34 și 86.

Unirea Oșorhei păstrează avantajul de șase puncte după succesul obținut în deplasarea de la Avram Iancu. Echipa antrenată de Ciprian Dianu s-a desprins rapid. Cosmin Lascu a reușit dubla după ce a marcat în minutele 9 și 18, apoi, tot el a obținut un penalty transformat de Lupașcu, în minutul 20. Marius Cora a punctat în minutul 29 pentru ca Unirea să mai înscrie o dată, pe final de joc.

Prestațiile bune ale Cheresigului au fost validate de succesul cu Izvorul iar Vida a obținut al treilea succes stagional.

Remarcabilă seria de meciuri în puncte reușite de Ciumeghiu, acum cu o nouă victorie externă care o propulsează pe locul 4!

Gruparea din Tărian a condus la pauză la Dobrești dar Vulturul a întors rezultatul în partea secundă.