Liga 5. Seria II. Etapa 10: Gloria Căbești câștigă derbyul chiar la Oșorhei

Deși ”meseriașii” Daniel Lupașcu și Sebi Sfârlea au marcat, ultimul cu capul, Unirea Oșorhei a pierdut, pe teren propriu, derbyul cu a doua clasată, Gloria Căbești, scor 2-3. ”Am jucat slab. Am meritat să pierdem acest joc”, a spus Răzvan Oneț, președintele echipei din Oșorhei după meci. Victoria Gloriei relansează campionatul chiar dacă Oșorheiul are un avantaj de șase puncte în fața echipei din Căbești. Acesta a fost primul insucces al echipei din Oșorhei după nouă victorii consecutive.

*Voința Cheresig își intră în formă pe final de tur. A câștigat cu 4-2 un joc dificil cu Zorile Buntești.

*Viitorul Tărian a fost condusă cu 0-3 la Roșia dar a revenit, a marcat două goluri până la pauză și a egalat în partea secundă!

*Victoria Avram Iancu a învins, fără probleme, la Coșdeni după ce soarta partidei fusese încheiată încă de la pauză. În prima repriză Avram Iancu a marcat de trei ori și s-a impus fără drept de apel.

* Și Voința Ciumeghiu și-a făcut treaba, a învins cu 1-0, un gol de trei puncte.

*Izvorul Cociuba a învins la un scor concludent pe Tulca rezultat care coroborat cu remiza de la Roșia readuce echipa din Cociuba pe locul 4.