Liga 5. Seria I. Etapa 9: Scoruri de tenis!

Într-un meci disputat în devans, Voința Suplac s-a impus Alin Kovacs din penalti, în minutul 48. Duel inegal între lider și lanternă. CAO mai obține un succes la scor, acum câștigă ”setul” cu 6-1. CAO are nouă victorii din nouă etape.   Dinamo și-a revenit după dușul rece cu CAO (1-5) și a învins, cu același scor la Toldy. Cetatea Biharia a fost cucerită de ”lepesiști”, care au jucat cu prima garnitură și asta s-a văzut chiar dacă echipa din Biharia a ratat un penalti la scorul de 0-0. Tot set de tenis a fost și aici: 6-2. Și tot cu scor de tenis s-a încheiat și deplasarea Minerului Șuncuiuș la Tețchea. Oaspeții au condus la pauză cu 3-0, au dus scorul la 6-1 pentru ca Locadin să reducă mult in diferență pe final dar Minerul a învins cu 6-4. Precum Iugoslavia în Ghencea, în ”77.

2 Inter Aştileu 9 7 1 1 36-17 22p +10
3 Minerul Şuncuiuş 9 7 0 2 37-16 21p +9
4 CS Dinamo Leonardo 9 6 2 1 49-18 20p +8
5 Foresta Tileagd 9 5 1 3 32-19 16p +4
6 Voinţa Suplac 9 5 1 3 24-17 16p +1
7 Locadin Ţeţchea 9 4 1 4 28-27 13p -2
8 Cetatea Biharia 9 4 0 5 14-23 12p -3
9 CSC Viitorul Bratca 9 3 1 5 20-26 10p -5
10 AS Vadu Crișului 9 3 1 5 14-22 10p -2
11 LPS Bihorul 8 3 0 6 21-37 9p -6